Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-01-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-03
Laboratorium przyszłości Bosch Rexroth
Ilustracja nadesłana (przez Bosch Rexroth)
Ilustracja nadesłana (przez Bosch Rexroth)

Pracownicy Bosch Rexroth stworzyli krótki film, w którym odkrywają tajemnice nowego showroomu. Nagranie prezentuje rozwiązania wykorzystywane obecnie w automatyzacji produkcji, ale i te, które będą stosowane już niebawem zgodnie z wizją Przemysłu 4.0.

W Laboratorium Factory of the Future została zbudowana linia montażowa składająca się w 95 proc. z produktów i oprogramowania Bosch Rexroth, m.in.: sterowników PLC, komputerów przemysłowych, serwonapędów, falowników, silników, technologii przemieszeń liniowych i techniki montażowej. W nowym showroomie zobaczymy wiele rozwiązań z zakresu automatyki, takich jak robot kartezjański, robot typu delta czy cobot. Oprócz nich możemy również przyjrzeć się bardziej nietypowym projektom, np. manipulatorowi planarnemu. Ponadto, zaimplementowany pojazd autonomiczny AGV rodziny ActiveShuttle zademonstruje przykładowe procesy logistyczne zaopatrywania stanowiska produkcji w niezbędne podzespoły. Odwiedzający będą mogli także dowiedzieć się, jak zintegrować świat IT (m.in. chmury i systemy analityki) z przemysłem poprzez zastosowanie nowoczesnych protokołów.

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 29 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Dodał:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także