Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-04-04 | Ostatnia aktualizacja: 2006-04-04
Laserowa technologia sprawdzania obecności zanieczyszczeń w wodzie pitnej.

Laserowa technologia sprawdzania obecności zanieczyszczeń w wodzie pitnej.
System BioSentry zapewnia monitoring w czasie rzeczywistym, bez zatrzymywania procesu. Pozwala wykrywać zanieczyszczenia typu biologicznego takie, jak: Cryptosporidium parvum, E Coli, Salmonella i Legionella, bez czasochłonnych laboratoryjnych badań próbek, które do tej pory stosowano w przemyśle spożywczym.
Urządzenie waży około 25kg i jest wielkości niewielkiej walizki. Wewnątrz znajduje się laser o mocy 100 mW i długości fali 656 nm, którego promień oświetla wodę przepływającą wewnątrz szklanej rury. Światło padając na znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia wytwarza prążki dyfrakcyjne, które rejestrowane są w detektorze. Zarejestrowany obraz pozwala na identyfikację drobin znajdujących się w wodzie. Każdy rodzaj zanieczyszczeń ma swój unikalny „kod dyfrakcyjny”, który porównywany jest z bazą danych urządzenia i pozwala na stwierdzenie obecności zanieczyszczeń.
Urządzenie może analizować strumień wody o przepływie do 3 l/h. Firma JMAR planuje w przyszłości dodanie rozpoznawania innych zanieczyszczeń, takich jak: Bacillus, algae, drożdże i pleśń.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- optics.org

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Miareczkowanie - co to jest?
Miareczkowanie to technika analityczna umożliwiająca oznaczenie ilościowe określonej substancji (analitu) rozpuszczonej w próbce. Opiera się ona...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-