Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-07-03   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Maszyna z laserem do cięcia i spawania metalu Rapido
Maszyna z laserem do cięcia i spawania metalu Rapido

Wytwarzanie skomplikowanych detali wymaga niesamowitej precyzji. Zapewnić ją mogą nowoczesne systemy laserowe 3D, które charakteryzują się nie tylko dokładnością, ale i szybkością wykonywanych procesów.

Przemysł ciężki, a zwłaszcza sektor maszynowy rozwija się w zawrotnym tempie. Równocześnie ewoluują technologie ułatwiające wytwarzanie skomplikowanych części, potrzebujących dokładnego cięcia i spawania. Szczególnie szybko zmieniają się systemy laserowe, których możliwości wciąż wzrastają.

Systemy laserów 2D, mimo swojej funkcjonalności i wysokiej wydajności nie są w stanie nadążyć za ciągle rosnącymi potrzebami przemysłowymi. Laser 2D umożliwia wycinanie blach płaskich, profili kwadratowych bądź rur o różnych grubościach. Lasery 3D z kolei dają możliwość obróbki detali trójwymiarowych. Innymi słowy system laserowy 3D jest w stanie wyciąć niemal wszystko. W dodatku innowacyjne systemy zastępują szereg tradycyjnych technologii, np.: wiercenie otworów, frezowanie lub wybijanie otworów kształtowych. Wszystkie te czynności są wykonywane jednocześnie przez laser 3D.

Maszyna laserowa cnc Rapido w podczas pracyMaszyna laserowa cnc Rapido podczas pracy

 

– Innowacyjne systemy laserowe 3D dysponują szybkimi i inteligentnymi sterownikami, które charakteryzują się niesamowitą szybkością przetwarzania danych, co w konsekwencji umożliwia wykrawanie najbardziej skomplikowanych wzorów – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power. – Ponadto nowe systemy wyróżniają się wysoką wytrzymałością i energooszczędnością, umożliwiając pracę w najtrudniejszych warunkach fabrycznych – dodaje.

Z myślą o wciąż rosnących potrzebach rynkowych powstają coraz bardziej zaawansowane systemy laserów 3D, charakteryzujące się krótkim czasem przestoju, konserwacji i okresów nieprodukcyjnych. Jedną z najbardziej zaawansowanych maszyn tego typu jest Rapido Prima Power. To trójwymiarowa maszyna do cięcia i spawania z laserem CO2 lub Fiber. Rezonator Fiber o mocy od 2 do 4 kW zastosowany w urządzeniu charakteryzuje się wysoką sprawnością energetyczną, nie wymaga konserwacji, co przekłada się na największe korzyści w przypadku produkcji wieloseryjnej. Wiele aplikacji może skorzystać z zalet tego źródła, a zatem obniżamy czas cyklu produkcyjnego oraz zmniejszamy koszt produkcji poszczególnych komponentów. Maszyna wyposażona jest w ramę z syntetycznego granitu, która oferuje doskonałą sztywność, a tym samym tłumi wszelkie drgania. Zwarta konstrukcja maszyny zajmuje mniej miejsca, a jej transport i montaż są wyjątkowo proste. Urządzenie wyposażone zostało także w bezpośredni, wysoko dynamiczny napęd głowicy, co przekłada się na dokładność i płynną jakość ruchów. Technologia bezluzowego napędu osi oznacza redukcję kosztów utrzymania i czasów przestojów. Dwie soczewki zastosowane w maszynie (5 „i 7,5"), a także szybki system wymiany zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie jakichkolwiek zmian w produkcji. Podwójne, bezpieczne połączenia SIPS znajdują swoje zastosowanie w przypadku kolizji dyszy i / lub całej głowicy. Łatwość obsługi urządzenia zapewnia ergonomiczny sterownik P30L CNC z 17 " dotykowym ekranem LCD, wyposażony w interfejs graficzny i joystick. Rapido wyróżnia się szerokim wyborem modułów do automatyzacji transportu i składowania materiałów.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
laserfiber.tech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.