Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-03-13 | Ostatnia aktualizacja: 2011-03-13
Mikrofalowa kamera

Mikrofalowa kamera
Według jej twórców, technologia ta mogłaby pomóc lekarzom wykrywać i monitorować oparzenia albo raka skóry. Może ona również znaleźć zastosowanie w systemach ochrony na lotniskach przyczyniając się do zredukowania liczby przeszukań pasażerów.
„W niedalekiej przyszłości, technologia ta może zostać dostosowana do potrzeb szczegółowych badań, włączając w to wykrywanie defektów materiałów izolacji cieplnej stosowanych w promach kosmicznych, elementów konstrukcji stacji kosmicznych, kokpitów, wzmacnianych kompozytem betonowych elementów mostów.” – stwierdził Reza Zoughi z Missouri University of Science and Technology.
Ten kompaktowy system potrafi generować sztucznie wyostrzone obrazy obiektów znajdujących się przed obiektywem w różnych płaszczyznach, z prędkością 30 klatek na sekundę. Sygnał rejestrowany jest przez komputer i wyświetlany w czasie rzeczywistym.
„W odróżnieniu od promieni rentgenowskich, mikrofale nie powodują jonizacji, a jedynie wytwarzają efekt grzania.” – stwierdził Zoughi. „Wysoka czułość oraz inne cechy tej kamery umożliwiają jej działanie przy bardzo niskim poziomie zasilania.” – dodał.
Zespół badawczy Zoughiego stworzył pierwszy prototyp w 2007 roku, a przez trzy ostatnie lata pracował nad jego miniaturyzacją i poprawą jego efektywności.
„Dalej, planujemy skonstruować szerokopasmową kamerę będącą w stanie generować w czasie rzeczywistym obrazy trójwymiarowe oraz holograficzne.” – stwierdził Zoughi.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Engineer

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Zgodnie z Przemysłem 4.0
Silniki liniowo-obrotowe do napełniania i zamykania Dzięki silnikom liniowo-obrotowym procesy zamykania i napełniania wdrażane są w sposób...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-
Depr