Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-04-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-04-27
Nadchodzi czas zarządzania majątkiem EAM oraz pracownikami w terenie FSM
Nadchodzi czas zarządzania majątkiem EAM oraz pracownikami w terenie FSM
Nadchodzi czas zarządzania majątkiem EAM oraz pracownikami w terenie FSM
Rynek rozwiązań do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) oraz zarządzania pracownikami w terenie (FSM) odbudowuje się po kryzysie. Jego wartość w 2010 roku była na tym samym poziomie co w 2008 roku, przed kryzysem. Całkowita wartość rynku w 2010 roku wynosiła 1,85 miliarda dolarów, a w 2015 roku wynosić ma 2,5 miliarda dolarów. Roczna stopa wzrostu (CAGR) w tym okresie wynosić będzie 6,2 procenta, czytamy w najnowszym raporcie ‘Enterprise Asset Management and Field Service Management Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Niektóre regiony, dzięki makroekonomicznym trendom rozwijają się szybciej niż inne. Rynki w Chinach i Indiach są wprawdzie mniejsze, ale za to rozwijają się szybciej. Równocześnie, rynek amerykański, który jest największy, również będzie się rozwijał w dużym, niewiele gorszym tempie. Nawet rynki: zachodnioeuropejski i japoński będą się stabilnie rozwijać, choć wolniej.

„Najlepszym, według ARC, powodem do wdrożenia aplikacji EAM jest skrócenie dzięki niej czasu przestojów urządzeń. Na drugim i trzecim miejscu są: kontrola kosztów oraz wydłużona żywotność zasobów. Na dalszym miejscu uplasowało się bezpieczeństwo” – stwierdził Ralph Rio, dyrektor ds. badań ARC Advisory Group, główny autor raportu. „Te cztery czynniki reprezentują powody dla których przedsiębiorstwa sięgają po systemy zarządzania utrzymaniem ruchu.” – dodał.

Wraz z rozwojem urządzeń mobilnych i ich coraz bardziej zaawansowanymi funkcjonalnościami, pojawiają się nowe obszary zastosowań. Połączenie takich technologii, jak: GPS, GIS, Wi-Fi, RFID, przekształcanie głosu w tekst, tekstu w głos, kamer cyfrowych oraz liczników wyposażonych w Bluetooth, otwiera pole dla nowych, potężniejszych zastosowań. Takie aplikacje, jak lokalizacja w celu optymalizacji czasu przemieszczania się techników pomiędzy rozproszonymi zasobami, wpływają na poprawę produktywności. Natomiast mapowanie w czasie rzeczywistym lokalizacji ludzi w zakładzie, kopalni czy po prostu w terenie wpływa na poprawę ich bezpieczeństwa.

Korzyści płynące z lokalizacji w czasie rzeczywistym można jeszcze spotęgować dzięki planowaniu oraz raportowaniu opartym na aplikacjach EAM i FSM. Dodatkowo na popularyzację rozwiązań EAM wpływa postępująca wszechobecność smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych.

Istnieje kilka wyróżnionych obszarów funkcjonalności EAM koniecznych do utrzymania organizacji. Asset Information Management (AIM), czyli zarządzanie informacją dotyczącą zasobów, obejmuje procesy i technologie służące organizowaniu, tworzeniu, zarządzaniu zmianą oraz kontrolowaniu informacji dotyczącej zasobów oraz urządzeń. Work Order Management (WOM), czyli zarządzanie procesem produkcji obejmuje: tworzenie, planowanie, optymalizację planowania, realizację, dokumentację oraz śledzenie działań. Zarządzanie materiałami obejmuje zaopatrywanie oraz zarządzanie zapotrzebowaniem na materiały. Zarządzanie pracą związane jest z oceną potrzeb, szkoleniem, certyfikacją oraz planowaniem zasobów ludzkich. Kolejnym obszarem jest tworzenie i zarządzanie umowami serwisowymi.

W temacie:

Nadchodzi RFID

Gwałtowny rozwój rozwiązań mobilnych

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :