Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-10
OnRobot melduje się w Kalifornii
OnRobot melduje się w Kalifornii

Po otwarciu pierwszej lokalizacji w USA w listopadzie ubiegłego roku duńska firma OnRobot rozszerzyła swoją działalność w Ameryce Północnej. W zlokalizowanej w kalifornijskim Culver City siedzibie rozwijane będą technologie wykorzystywane przy budowie kobotów.

- OnRobot kontynuuje swoją agresywną ekspansję w Ameryce Północnej, a przeprowadzka do większej lokalizacji w Culver City oferuje wiele korzyści - powiedział Enrico Krog Iversen, CEO przedsiębiorstwa - Nowa lokalizacja będzie miejscem pracy dla kilkunastoosobowego zespołu badawczego, który skupi się na rozwoju nowych narzędzi dla naszych robotów kolaboratywnych.

Według Międzynarodowej Federacji Robotyki w 2018 roku po raz dziesiąty z rzędu użycie kobotów w Stanach Zjednoczonych wzrosło - tym razem o 15% w stosunku do poprzedniego roku. Za rozwojem sektora stoją rozmaite aplikacje tego typu manipulatorów realizowane w odpowiedzi na niedobory siły roboczej i mnogość miejsc pracy wymagających od operatorów wykonywania żmudnych i powtarzalnych zadań.

Koboty są obecnie najczęściej wykorzystywane w branży motoryzacyjnej i elektronicznej, ale nadal prezentują swoje potencjalne zastosowania w innych branżach. Są one nierzadko bardziej wszechstronne i tańsze niż inne alternatywy produkcyjne, stając się coraz częściej rozwiązaniem dla małych i średnich aplikacji przemysłowych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
engineering.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :