Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-08-29 | Ostatnia aktualizacja: 2010-08-29
Panele dotykowe z tyłu

Panele dotykowe z tyłu
Od pewnego już czasu naukowcy sugerują, że rozwiązaniem tego problemu jest przeniesienie mechanizmu sterowania na tył urządzenia, ale coraz częściej pojawiają się sygnały sugerujące wprowadzenie tego rozwiązania na rynek. Redaktorzy z portalu Eurogamer donieśli niedawno, że kolejna wersja przenośnej konsoli do gier Sony PSP ma wspierać sterowanie dotykowe na tyle urządzenia.
Póki co, Sony jednak dementuje te informacje. Nawet gdyby jednak okazały się prawdziwe, nie byłby to pierwszy przykład zastosowania tej technologii. Microsoft i Mitsubishi w swoich laboratoriach pracują nad LucidTouch, dużym przezroczystym podręcznym urządzeniem LCD wyposażonym w panele dotykowe z tyłu. Technologia ta wykorzystana jest również w przenośnym odtwarzaczu NanoTouch.
Te prototypowe gadżety oferują dość proste sterowanie. Wielu spośród nas jest jednak na tyle obeznanych z pełną klawiaturą, że umieszczenie jej na tyle przenośnego urządzenia mogłoby być praktyczne.
James Scott, zajmujący się interfejsami komputerowymi naukowiec z laboratorium Microsoft Research w Cambridge, zaprezentuje w przyszłym miesiącu podczas konferencji Mobile Human-Computer Interaction w Lizbonie jak LucidTouch wyewoluowało ku przenośnemu urządzeniu z klawiaturą qwerty na tyle.
RearType obsługuje pisanie dotykowe dziesięcioma palcami. Klawiatura qwerty podzielona jest na pół jak w klawiaturze ergonomicznej, każda część obrócona jest o 90 stopni. Z przodu natomiast znajdują się dwa rzędy po cztery obsługiwane kciukami klawisze, takie jak: Shift, delete czy enter.
W celu przetestowania urządzenia, Scott zaprosił ochotników, potrafiących pisach na klasycznej klawiaturze bez patrzenia na nią. Po godzinie nauki, 12 ochotników pisało ze średnią prędkością 15 słów na minutę, co jest wynikiem o wiele gorszym niż w przypadku klasycznej klawiatury, ale dobryma jak na urządzenie dotykowe.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- NewScientistTech

Galeria wiadomości
Komentarze (0)
Czytaj także
-
ABC systemów wizyjnych – część 3 – tworzenie, zastosowanie, perspektywy
Sprawdzanie kompletności czujnikiem BVS firmy Balluff Tworzenie niezawodnego przemysłowego systemu wizyjnego Praca nad systemem zaczyna...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-