Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-01-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-01-07
Perspektywy rynku elektrochemicznych systemów procesu PES
Rynek elektrochemicznych systemów procesu (PES) jest dziś napędzany przez kwestie związane z regulacjami prawnymi oraz wyrażaną przez producentów chęć głębszego zrozumienia procesów produkcyjnych. Światowy rynek PES wart był w 2007 roku przeszło 535 milionów dolarów. Natomiast analitycy z ARC Advisory Group szacują, że do roku 2012 jego wartość wzrośnie do 725 milionów dolarów przy zachowaniu rocznej stopy wzrostu (CAGR) na poziomie 6,3 procenta.

W porównaniu do innych sektorów pomiarowych, pomiary elektrochemiczne są stosunkowo słabo znane. „Dostawcy przedsięwzięli liczne kroki, by rozjaśnić niektóre z tajemnic związanych z pomiarami elektrochemicznymi, poprzez oferowanie łatwych w użyciu, niezawodnych czujników.” – stwierdziła Paula Hollywood, starszy analityk ARC, główny autor raportu ‘Process Electrochemical Systems Worldwide Outlook’. „Nowsze, inteligentniejsze czujniki skonstruowane z materiałów odpornych na korozję wyposażonych w cyfrowe wyjścia są coraz bliższe tego, by stać się Świętym Graalem użytkowników oprzyrządowania pomiarowego.” – dodała.

Czujniki wysokiej klasy, jak te stosowane w elektrochemicznych systemach procesu mogą mieć znaczący wpływ na poprawę efektywności operacyjnej. W czasach szybujących cen energii, użycie PES’ów w kotłach, turbinach parowych, czy kondensatorach, do detekcji korozji i osadzania się kamienia, może pomóc obniżyć zużycie energii. Wykrywanie korozji w czasie rzeczywistym wpływa również na zmniejszenie liczby niezaplanowanych przestojów oraz wydłużenie żywotności urządzeń. Dodatkowo, PES może pomóc producentom wbudować system kontroli jakości w proces produkcyjny, co pozwala ograniczyć konieczność przeprowadzania testów laboratoryjnych w fazie poprodukcyjnej.

Nowe rynki, jak produkcja etanolu i biopaliw, które mogą stanowić alternatywę dla stale drożejącej ropy, są dziś łakomym kąskiem dla producentów PES. Czujniki te odgrywają również niemałą rolę w udoskonalaniu ogniw paliwowych. Również szerokie wykorzystanie PES w przemyśle energetycznym sugeruje spore zyski związane z tą bogatą branżą.

Skażenie środowiska jest często efektem ubocznym urbanizacji oraz industrializacji. Szczególnie widoczne jest to w krajach rozwijających się, które inwestują na potęgę. To w Chinach znajduje się 16 z 20 najbardziej zanieczyszczonych miast. Stąd nadzieja, że większa świadomość środowiska w krajach rozwijających się będzie kolejnym czynnikiem stymulującym rozwój tego rynku.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także