Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-07-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-07-12
Pomost między robotami a narzędziami
MTConnect
MTConnect

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych zademonstrowali open-source'owe oprogramowanie, które zbiera i przekazuje informacje o procesie produkcyjnym w czasie rzeczywistym od i do różnych jego elementów. W teście przeprowadzonym przez NIST, robot został wykorzystany do załadunku i rozładunku detali w tokarce, wyłącznie wtedy, gdy obrabiarka była gotowa na takie działanie.

Sukces osiągnęli za pomocą oprogramowania MTConenect. Bez niego synchronizacja działań wymagałaby wielu godzin lub nawet dni programowania. W swoich testach, naukowcy, użyli MTConnect w połączeniu z ROS-Industrial, protokołem, który służy do open-source'owego programowania robotów, opracowanego przez Uniwersytet w Stanford.

Badacze testowali konwerter, przetwarzający dane i wiadomości napisane w MTConnect oraz ROS-Industrial na formę zrozumiałą dla obu standardów. Tego rodzaju link eliminuje potrzebę konwersji kodów NC, aby roboty i obrabiarki różnych producentów mogły się ze sobą skomunikować.

„Celem tego programu jest kontynuacja działań, mających na celu uproszczenie interfejsu pomiędzy poszczególnymi urządzeniami produkcyjnymi. Takie podejście pozwoli je łatwo przeprogramowywać w zależności od aktualnych potrzeb klientów.", wyjaśnia Proctor Fred, lider projektu NIST.

„Jednolita komunikacja wśród różnorodnych elementów automatycznych jest niezbędna do uzyskania danych, na temat, chociażby, wzajemnego wpływu napędów i późniejszej analizy mającej na celu optymalizację procesu produkcyjnego."

Warto dodać, że NIST testuje swoje rozwiązanie w prawdziwych warunkach przemysłowych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także