Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-11-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-11-12
Przyszłość przemysłowych sieci non-Ethernet
Przyszłość przemysłowych sieci non-Ethernet
Przyszłość przemysłowych sieci non-Ethernet
Perspektywy tradycyjnych sieci przemysłowych non-Ethernet wydają się być dość wąskie, podczas gdy Ethernet przemysłowy kontynuuje swój marsz na niższe poziomy w hierarchii automatyki przemysłowej.

Rozwój rynku tradycyjnych sieci przemysłowych będzie się utrzymywał do końca tej dekady, choć tempo tego wzrostu maleje. Eksperci z ARC Advisory Group szacują, że światowy rynek tradycyjnych sieci przemysłowych będzie się rozwijał w tempie 13,7 procent rocznej stopy wzrostu (CAGR) przez najbliższe 5 lat. Rynek, który liczył w 2006 roku 12 milionów węzłów, będzie ich liczył do roku 2011, 23 miliony.

Tradycyjne sieci przemysłowe zastąpiły 10 lat temu konwencjonalne schematy automatyki point-to-point. Swą szybka asymilację zawdzięczają one drastycznemu obniżeniu kosztów okablowania i większą funkcjonalnością w stosunku do swoich poprzedników.

Wiele tradycyjnych sieci przemysłowych przeszło przez te 10 lat usług i miliony zainstalowanych węzłów bardzo długą drogę. Ich wdrożenie szczególnie mocno daje się zauważyć w dziedzinie zastosowań dla urządzeń OEM’owych. Wykorzystywane są one do połączenia niezliczonych czujników, siłowników oraz innych rozmieszczonych elementów. Sieci przemysłowe pomagają OEM’om zredukować liczbę niezbędnego sprzętu oraz obniżyć koszty instalacji i utrzymania poprzez obniżenie wymagań dotyczących okablowania, możliwość zdalnego dostępu, czy ponownego wykorzystania elementów.

Konieczność współistnienia Sieci przemysłowych z innymi rodzajami interfejsów przemysłowych, w tym Ethernetem przemysłowym, staje się powoli oczywistością. Części innych producentów stają się fizycznymi łącznikami, które umożliwiają integrację nieprzystających sieci, a integracja sieci na wyższym poziomie stanowi właśnie dla użytkowników końcowych i OEM’ów korzystających z sieci przemysłowych, istotną wartość dodaną. Integracja tego rodzaju dostępna jest dzięki wsparciu, narzędziom konfiguracyjnym i podobnym programowo zorientowanym komponentom, które umożliwiają zarządzanie odrębnymi jednostkami tak, jakby były one częścią jednego rozwiązania.

Aplikacje OEM’owe w rozumianych szeroko urządzeniach dla przemysłu wciąż będą wykorzystywać sieci przemysłowe ze względu na konkretne korzyści biznesowe, jakie dostarczają zarówno, OEM’om, jak i użytkownikom końcowym. Najlepiej rozwijającym się obecnie w tej dziedzinie rynkiem jest rynek azjatycki. W dużej mierze zawdzięcza to stale rosnącemu wykorzystaniu sieci przemysłowych przez OEM’ów z tego regionu.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Automation
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także