Firma Elesa+Ganter, lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła ofertę rękojeści o modele o oznaczeniach IF oraz IFF. Nowe rękojeści bezpieczne mają za zadanie poprawiać bezpieczeństwo operatorów maszyn i urządzeń, dlatego wyposażono je w specjalne kołnierze ochronne zapewniające pewny chwyt i minimalizujące ryzyko zsunięcia się dłoni z rękojeści.
Rękojeści bezpieczne IF oraz IFF różnią się od siebie ilością kołnierzy ochronnych. Pierwsza z nich, rękojeść IF (rys. 1), posiada jeden kołnierz ochronny znajdujący się od strony montażowej. Z kolei rękojeść bezpieczna IFF (rys. 2) posiada dwa kołnierze ochronne znajdujące się po obu stronach rękojeści.
Oba typy, dostępne są w dwóch wersjach montażu:
– IF-B (lub IFF-B) – poprzez otwór nieprzelotowy, gwintowany,
– IF-p (IFF-p) – poprzez trzpień gwintowany.
Rękojeści wykonane są z technopolimeru na bazie poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym. Materiał wtopki różni się w zależności od wersji montażu. Wtopka w wersji z otworem gwintowanym wykonana jest z mosiądzu, wersja z trzpieniem gwintowanym, ze stali ocynkowanej.
Strony katalogowe prezentowanych produktów:
- Rękojeść bezpieczna IF (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9862/4/82/handle-with-protection/if/eg/)
- Rękojeść bezpieczna IFF (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9863/4/82/handle-with-double-protection/iff/eg/)
Kategoria komunikatu:
Nowinki techniczne

Czytaj także
-
NOWOŚĆ! Rękojeść obrotowa IGF z dwoma kołnierzami, odporna na wysokie...
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe rękojeści obrotowe o oznaczeniu IGF. Nowy produkt został wyposażony w szerokie kołnierze ochronne,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-