Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-08-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-16
Robotyzacja po chińsku
Robotyzacja po chińsku
Robotyzacja po chińsku

Chiny pobiły szereg rekordów w kontekście wykorzystania robotów przemysłowych. Statystyki przygotowała Międzynarodowa Federacja Robotyki IFR.

Liczba jednostek, które zakupiły azjatyckie spółki w ubiegłym roku wzrosła o 27%, czyniąc Państwo Środka największym na świecie rynkiem zarówno pod względem sprzedaży, jak i łącznej liczby aplikacji (340 000 - wzrost o 33% w stosunku do 2015 roku). Organizacja przewiduje, że w latach 2018-2020 zakup manipulatorów przemysłowych będzie rósł o kolejne 15-20% rocznie.

Ilość robotów sprzedanych w zeszłym roku w Chinach była ponadto najwyższa w historii na terenie jednego kraju. Nigdy dotychczas w tej branży nie spotkano się z tak dynamicznym trendem. Spośród 87 000 nowych robotów przemysłowych zainstalowanych w Chinach około 27 000 pochodziło od chińskich dostawców, co również stanowi poprawę w okolicach 27% w stosunku do poprzedniego roku.

Gro sprzedanych robotów trafiło do sektora elektrycznego i elektronicznego. Stanowiło to 75-procentowy wzrost, w ramach którego sprzedano blisko 30 tysięcy maszyn przemysłowych. IFR przewiduje, że zapotrzebowanie z tego sektora będzie rosło w dalszym ciągu. Wskazują na to inwestycje w automatyzację przemysłu półprzewodnikowego, a także rozwój zakładów produkcji wielkogabarytowych baterii w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na samochody elektryczne i hybrydowe.

Branża motoryzacyjna nadal jest napędem sprzedaży robotów przemysłowych, mimo że straciła fotel lidera na rzecz przemysłu elektronicznego. Chiny stały się w ostatnim czasie największym światowym rynkiem motoryzacyjnym, a także największym producentem samochodów. Sprzedaż robotów wykorzystywanych w chińskim przemyśle motoryzacyjnym stanowiła 25% globalnego wyniku tego sektora w 2016 roku.

Lokalny rząd chce, aby jego państwo stało się jednym z dziesięciu najbardziej zautomatyzowanych krajów do 2020 roku. Celem jest zrobotyzowanie produkcji do poziomu 150 maszyn przypadających na 10 000 pracowników przemysłowych. Dla porównania w Korei Południowej ich liczba wynosi 531, w Niemczech - 301, natomiast w Stanach Zjednoczonych - 176.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także