
Siemens po raz pierwszy prezentuje wirtualny sterownik PLC na targach Hannover Messe 2023. Simatic S7-1500V został zaprojektowany w celu spełnienia specjalnych wymagań, takich jak wirtualny hosting obliczeń PLC. W przyszłości Siemens planuje oferować wirtualne PLC obok swoich tradycyjnych sterowników sprzętowych.
System jest częścią nowej oferty Siemens Industrial Operations X zaadresowanej do inżynierii produkcji i optymalizacji, która stanowi część otwartej cyfrowej platformy biznesowej Xcelerator.
Kontroler pozwoli użytkownikom zastosować sprawdzone funkcje ze sterowników sprzętowych S7-1500 w cyfrowym świecie. Do uruchomienia nie jest potrzebny żaden konkretny sprzęt. Przemysłowy system zarządzania technologią brzegową umożliwia centralne zarządzanie wirtualnym kontrolerem i innymi aplikacjami oraz ich elastyczne dostosowywanie do potrzeb użytkownika. Siemens przekonuje, że to skoncentrowane na danych i oparte na oprogramowaniu podejście do automatyzacji pozwoli użytkownikom na bardziej elastyczne reagowanie na bieżące potrzeby.
- Jeśli serwisantów nie ma w danym momencie w fabryce, otrzymają komunikat diagnostyczny informujący, na przykład o zatrzymaniu sterownika - wyjaśnił Efrossini Tsouchnika, wiceprezes Siemensa ds. sterowania - System przemysłowego zarządzania technologią brzegową daje im możliwość zdalnego dostępu do wirtualnego kontrolera. Oznacza to, że mogą ponownie uruchomić zakład bez żadnych przeszkód operacyjnych.
Siemens twierdzi, że nowa technologia ułatwi skalowanie projektów PLC, a jej otwarte interfejsy danych oznaczają, że można je łatwo zintegrować z innymi systemami IT. Wirtualny PLC jest kompatybilny z portfolio TIA, umożliwiając ponowne wykorzystanie projektów i danych znajdujących się już w portalu, co pozwala obniżyć koszty projektowania.
Dzięki Simatic S7-1500V użytkownicy mogą nadal wdrażać swoje sprawdzone struktury, jednocześnie korzystając z zalet środowiska zorientowanego na IT. Specjaliści IT mogą wspierać programistów PLC w swoim rodzimym środowisku. Siemens sugeruje, że uprości to współpracę między inżynierami automatyki i użytkownikami oprogramowania w obszarze IT oraz przyspieszy fuzję tych dwóch środowisk.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- drivesncontrols

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Postaw na rozwój umiejętności i naukę
Rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników działów utrzymania ruchu, będących na bieżąco i posiadających aktualną wiedzę z zakresu...
-
-
-
-
-