Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-09-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-09-26
Singapur stawia na roboty
Singapur stawia na roboty
Singapur stawia na roboty

Przemysł wytwórczy jest kluczowym elementem gospodarki Singapuru. Generuje jedną czwartą produktu krajowego brutto. Podczas gdy przemysł odnotowuje stały wzrost, w coraz większym stopniu dają o sobie znać wyzwania w postaci rosnących kosztów pracy, niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej i zmniejszającej się wydajności.

Aby sobie z nimi poradzić, rząd Singapuru zauważył, że należy promować wysoką produktywność w przemyśle oraz uniezależnić się od wciąż malejącej siły roboczej.

W odpowiedzi, A*STAR Singapore Institute of Manufacturing Technology (SIMTech) podpisał umowę o utworzeniu laboratoriów wraz z National University of Singapore (NUS) koncentrujących się na badaniach precyzyjnych systemów kinematycznych oraz robotów przemysłowych.

Główny nacisk w badaniach kładziony będzie na opracowanie zaawansowanych robotów i zautomatyzowanych rozwiązań, zwiększających wydajność i jakość w sektorze produkcyjnym.

„SIMTech skupia się na robotyce przemysłowej, a szczególnie w odniesieniu do wykańczania powierzchni, kontroli okablowania samolotowego oraz systemów spawalniczych w lotnictwie i stocznictwie.", powiedział Lim Ser Yong, CEO SIMTechu. „Dzięki nowym laboratoriom, przemysł wytwórczy będzie mógł liczyć na dłuższą dźwignię rozwoju opartą na połączeniu wiedzy SIMTechu i NUS."

W zlokalizowanych w NUS, nowych laboratoriach gromadzić się będzie interdyscyplinarny zespół, składający się z czołowych singapurskich mechatroników.

Poważną przeszkodą we wprowadzeniu robotyzacji przez lokalne firmy jest czasochłonność szkoleń dla programistów. Wspólne laboratoria pomogą, więc opracowywać nowe metody nauczania na najbliższe lata. W swoich dążeniach badacze chcą potrzebny na to czas zredukować co najmniej o 50%.

"Biorąc pod uwagę doświadczenie NUS z systemami sterowania ruchem precyzyjnym i w dziedzinie robotyki, jestem przekonany, że współpraca z SIMTECH spełni całe spektrum oczekiwań w sektorze produkcyjnym.", podsumował Lim.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
pacetoday
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :