
Przemysł wytwórczy jest kluczowym elementem gospodarki Singapuru. Generuje jedną czwartą produktu krajowego brutto. Podczas gdy przemysł odnotowuje stały wzrost, w coraz większym stopniu dają o sobie znać wyzwania w postaci rosnących kosztów pracy, niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej i zmniejszającej się wydajności.
Aby sobie z nimi poradzić, rząd Singapuru zauważył, że należy promować wysoką produktywność w przemyśle oraz uniezależnić się od wciąż malejącej siły roboczej.
W odpowiedzi, A*STAR Singapore Institute of Manufacturing Technology (SIMTech) podpisał umowę o utworzeniu laboratoriów wraz z National University of Singapore (NUS) koncentrujących się na badaniach precyzyjnych systemów kinematycznych oraz robotów przemysłowych.
Główny nacisk w badaniach kładziony będzie na opracowanie zaawansowanych robotów i zautomatyzowanych rozwiązań, zwiększających wydajność i jakość w sektorze produkcyjnym.
„SIMTech skupia się na robotyce przemysłowej, a szczególnie w odniesieniu do wykańczania powierzchni, kontroli okablowania samolotowego oraz systemów spawalniczych w lotnictwie i stocznictwie.", powiedział Lim Ser Yong, CEO SIMTechu. „Dzięki nowym laboratoriom, przemysł wytwórczy będzie mógł liczyć na dłuższą dźwignię rozwoju opartą na połączeniu wiedzy SIMTechu i NUS."
W zlokalizowanych w NUS, nowych laboratoriach gromadzić się będzie interdyscyplinarny zespół, składający się z czołowych singapurskich mechatroników.
Poważną przeszkodą we wprowadzeniu robotyzacji przez lokalne firmy jest czasochłonność szkoleń dla programistów. Wspólne laboratoria pomogą, więc opracowywać nowe metody nauczania na najbliższe lata. W swoich dążeniach badacze chcą potrzebny na to czas zredukować co najmniej o 50%.
"Biorąc pod uwagę doświadczenie NUS z systemami sterowania ruchem precyzyjnym i w dziedzinie robotyki, jestem przekonany, że współpraca z SIMTECH spełni całe spektrum oczekiwań w sektorze produkcyjnym.", podsumował Lim.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
O robotyce przemysłowej
Wprowadzenie Terminu „robot" użył po raz pierwszy czeski pisarz Karel Čapek w 1920 roku, w swojej sztuce „R.U.R." (Roboty uniwersalne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-