Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-08
SKF stawia na sztuczną inteligencję
fot. pixabay
fot. pixabay

SKF podpisało umowę przejęcia Presenso, firmy opracowującej i wdrażającej oprogramowanie do konserwacji predykcyjnej oparte na sztucznej inteligencji.

Technologia SI Presenso pozwala zakładom produkcyjnym znajdować anomalie, które wcześniej były trudne do wykrycia. Teraz dzieje się to w sposób automatyczny i bez konieczności zatrudniania analityków danych. Kompetencje Presenso zostaną wykorzystane do wzmocnienia oferty w zakresie wydajności urządzeń obrotowych SKF.

- W miarę dojrzewania technologii sztucznej inteligencji coraz częściej zastępuje ona tradycyjne algorytmy konserwacji predykcyjnej oparte na podstawowych metodach pomiarowych. Presenso wprowadza tę metodę do technologii wykorzystywanej przez łożyska SKF, co pozwoli wykrywać potencjalne uszkodzenia i zwiększać ich niezawodność - skomentował przejęcie Ralph Rio z ARC Advisory Group.

Presenso ma siedzibę w Hajfie w Izraelu. Przejęcie podlega zatwierdzeniom regulacyjnym i oczekuje się, że zostanie sfinalizowane w czwartym kwartale tego roku.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :