Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-11-23 | Ostatnia aktualizacja: 2007-11-23
Świetlana przyszłość rynku biosensorów

Świetlana przyszłość rynku biosensorów
Narastające inwestycje oraz liczne badania w zakresie rynków biotechnologii i mikroczujników wpływają na zwiększony popyt na precyzyjne bioczujniki. Dodatkowym czynnikiem napędzającym rynek jest stale rosnąca liczba użytkowników końcowych.
„Uczestnicy rynku opracowują zaawansowane platformy sprzętowe biosensorów dla aplikacji typu ‘punkt opieki’ (point-of-care) oraz dla domowych aplikacji diagnostycznych (home-diagnostic),” – zauważa Rajender Thusu, analityk Frost & Sullivan. „Ogromna popularność urządzeń opartych o bioczujniki wpływa na gwałtowne wzmacnianie się rynku. W odpowiedzi na oczekiwania rynku pojawiają się już pierwsze sojusze i umowy o współpracy.” – dodaje.
Zapotrzebowanie rynku aplikacji typu ‘punkt opieki’ (point-of-care) oraz domowych aplikacji diagnostycznych (home-diagnostic) na bardzo precyzyjne pomiary wielu parametrów jest motorem napędowym dla badań nad biosensorami. Dodatkowo, badania w tym kierunku koncentrują się na miniaturyzacji istniejących zestawów bioczujników i przyspieszeniu ich działania.
Co więcej, badania nad technologią hybrydową zmierzają ku opracowaniu łatwych w użyciu, przenośnych urządzeń wyposażonych w chipy pamięci do gromadzenia i przechowywania w czasie rzeczywistym danych ułatwiających szybką analizę. Następuje również znaczące zwiększenie nakładów na badania w takich dziedzinach, jak: układy lab-on-chip, cell-on-chip, czy inne nanoczujniki, co również powoduje zwiększenie zapotrzebowania na biosensory.
Jednakże, restrykcyjne regulacje prawne wpływają na ograniczenie rozwoju rynku bioczujników. Producenci mogą zminimalizować te ograniczenia poprzez opracowywanie kompatybilnych mikrochipów i technologii biomolekularnych, które odpowiadają wymaganiom najbardziej zaawansowanych i precyzyjnych urządzeń bioczujnikowych.
Rosnące koszty produkcji oraz konieczność inwestycji związanych z badaniami również hamują rozwój rynku ograniczając wejście nowych graczy. Dodatkowo, takie czynniki, jak malejąca liczba szpitali w Europie i Ameryce Północnej, czy trudności z zabezpieczeniem biomolekuł w trudnych warunkach, również wpływają negatywnie na rozwój rynku.
„W tym scenariuszu, firmy zajmujące się biosensorami muszą same określić szansę na innowacje technologiczne poprzez aktywne monitorowanie zmieniających się potrzeb użytkowników z różnych sektorów.” – powiedział Thusu. „Kluczowymi czynnikami na których producenci powinni się skupić są takie udoskonalenia technik analizy i monitorowania, dzięki którym będą one wymagały mniej czasu zapewniając przy tym najwyższą precyzję bez konieczności stosowania zewnętrznych interfejsów.”
Aby zapewnić sobie sukces na rynku, firma musi unikać dublowania technologii konkurencji i poprawić tempo wdrażania laboratoryjnych technik do sprzedaży.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Sensors

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Schneider Electric dołącza do stowarzyszenia UniversalAutomation.org
Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dołączył do najważniejszych podmiotów z obszaru...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-