Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-17   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17
Universal Robots stawia na udźwig
fot. pixabay
fot. pixabay

Universal Robots udostępniło w swojej ofercie nowego robota współpracującego UR16e. To maszyna o dotychczas największej zdolności do przenoszenia ładunków, których masa może wynosić nawet 16 kilogramów przy zachowaniu zasięgu 0,9 metra i powtarzalności na poziomie +/-0,05 mm. Firma podkreśla, że kobot może wykonywać zadania, takie jak przeładunek ciężkich detali, paletyzacja czy obsługa maszyn. UR16e oparty jest na platformie e-Series.

- W kontekście niepewnej koniunktury gospodarczej producenci muszą szukać elastycznych rozwiązań, aby zachować swoją konkurencyjność - powiedział Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots - Dzięki UR16e zaspokajamy zapotrzebowanie na robota współpracującego, który poradzi sobie z trudnymi zadaniami w sposób niezawodny i wydajny. Premiera znacznie zwiększa wszechstronność naszego portfolio produktowego i daje producentom jeszcze więcej możliwości na poprawę wydajności oraz pokonywanie wyzwań technicznych związanych z ich działalnością.

- W Universal Robots wciąż przekraczamy granice wyznaczone dla robotyki kolaboratywnej - powiedział von Hollen - Dzisiaj ułatwiamy naszym klientom wykorzystanie zalet automatyzacji, wprowadzając na rynek robota współpracującego o unikatowych parametrach operacyjnych.

W swoim oświadczeniu przedsiębiorstwo poinformowało, że wdrożyło już dotąd ponad 37 tysięcy kobotów na całym świecie. Większość z nich wykonuje zadania, takie jak montaż, polerowanie, paletyzacja, utrzymanie maszyn czy wkręcanie śrub i nakrętek.

Universal Robots pokaże UR16e na tegorocznych trwających Międzynarodowych Targach Przemysłowych w Chinach, a także na wystawie Pack Expo w Las Vegas, która odbędzie się w dniach 23-25 września.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
roboticsbusinessreview
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :