Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-04-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-04-26
Windy przemysłowe – producent. Komu powierzyć zaprojektowanie i wykonanie instalacji?
Windy przemysłowe – producent. Komu powierzyć zaprojektowanie i wykonanie instalacji?

Systemy transportu przemysłowego są dziś standardem w każdym dużym zakładzie produkcyjnym, który dysponuje własnym zapleczem magazynowym. Coraz częściej na taką inwestycję decydują się również przedsiębiorstwa z sektora MŚP, które dostrzegają u siebie potencjał do zwiększenia wydajności i zmniejszenia obciążenia pracowników fizycznych. Podstawowymi elementami linii transportowych są windy przemysłowe. Producentem takich urządzeń jest firma PROMUS Katowice. Dlaczego warto skorzystać z jej oferty?

 

Czym są windy przemysłowe i jak działają?

Windy przemysłowe to podstawowe elementy każdego systemu wewnętrznych linii transportowych na potrzeby przemysłu i logistyki. Są to urządzenia umożliwiające transportowanie różnego rodzaju towarów na specjalnych platformach poruszających się wertykalnie po prowadnicach.

Po umieszczeniu ładunku na platformie operator wybiera poziom, na którym ma zatrzymać się winda – pozwala to przetransportować towary na wyższą lub niższą kondygnację bez angażowania w to pracowników fizycznych. Znacząco przyspiesza to prace magazynowe i produkcyjne, a także pozwala odciążyć pracowników, minimalizując tym samym ryzyko ich przemęczenia czy wystąpienia różnego rodzaju kontuzji, urazów etc.

Warto także wspomnieć o tym, że istnieje kilka rodzajów wind przemysłowych, różniących się m.in. rodzajem napędu, ładownością czy zastosowanym systemem pozycjonowania. Można tutaj wymienić chociażby windy przemysłowe dwu- i czterosłupowe, z czujnikami zbliżeniowymi, szynami kodowymi, systemem laserowego pomiaru odległości, z napędami elektrycznymi połączonymi z falownikami czy z tzw. windy plecakowe (z układem napędowym umieszczonym w dowolnym miejscu na słupach).

 

Gdzie najczęściej stosuje się windy przemysłowe?

Windy przemysłowe są nieodłącznym elementem wyposażenia zakładów produkcyjnych oraz innych obiektów, w których następuje transport wewnętrzny towarów pomiędzy kondygnacjami. Windy znajdziemy także w takich miejscach, jak magazyny, fabryki, sklepy wielkopowierzchniowe czy hale.

Projektując system transportu wewnętrznego praktycznie zawsze trzeba uwzględnić w nim windy przemysłowe, które są niezastąpione przy przenoszeniu ciężkich ładunków z jednego poziomu na drugi.

 

Wybierając producenta wind przemysłowych warto postawić na kompleksową obsługę

Winda przemysłowa, podobnie jak inne elementy linii transportowej zastosowanej w danym zakładzie, jest bardzo intensywnie eksploatowana. Stąd w pierwszej kolejności należy skupić się na jakości wykonania urządzenia i jego bezawaryjności.

Aby zagwarantować sobie bezproblemową pracę windy warto wybrać ofertę cenionego producenta. Na polskim rynku szczególnie dużym uznaniem cieszą się konstrukcje firmy PROMUS Katowice, która zapewnia nie tylko wykonawstwo, ale także doradztwo techniczne, projektowanie, montaż, uruchomienie oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dostarczonych urządzeń.

 

Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracowników i wydłużające trwałość urządzenia

Windy przemysłowe PROMUS Katowice są dobrym wyborem nie tylko z uwagi na ich jakość, ale także funkcjonalność oraz wysoki poziom ochrony, jaki zapewniają obsługującym je pracownikom. Każda winda jest otoczona systemowym ogrodzeniem uniemożliwiającym ingerowanie w jej działanie w czasie, gdy urządzenie jest włączone. Po otwarciu drzwi ogrodzenia winda automatycznie się zatrzymuje.

Dodatkowo producent stosuje mechanizm blokujący platformę na pozycji, dzięki czemu nie ma możliwości zmiany jej położenia w trakcie załadunku czy rozładunku towarów. Chroni to cięgna windy przed wydłużeniem, tym samym eliminując ryzyko przedwczesnego zużycia.

PROMUS Katowice to jeden z najbardziej renomowanych producentów systemów transportu wewnętrznego oraz konstrukcji stalowych. Firma oferuje windy przemysłowe różnego rodzaju, ściśle dopasowywane do potrzeb klienta oraz specyfiki jego przedsiębiorstwa. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej https://www.promus.katowice.pl/windy-przemyslowe/.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
promus.katowice.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.