Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-09-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-04
Wydajny, inteligentny, kompaktowy i cichy
Ilustracja nadesłana (Bosch Rexroth)
Ilustracja nadesłana (Bosch Rexroth)

Połączenie maszyn z systemami IT otwiera nieskończony potencjał  w zakresie poprawy ekonomii i intuicyjności procesu wulkanizacji.

To właśnie obszar, w którym znajduje zastosowanie nowy zasilacz hydrauliczny CytroBox firmy Bosch Rexroth. Dzięki swojej modułowej budowie oraz inteligentnej pracy, stanowi on nowe rozwiązanie w średnim zakresie mocy, do 30 kW. Integrując technologię IoT, wytycza on drogę spójnego wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0.

  • Niewielkie rozmiary szafki sterowniczej
  • Oszczędność energii na poziomie do 80%
  • Monitorowanie warunków i analiza danych

Nowy zasilacz hydrauliczny średniej mocy, od 7,5 do 30 kW, gwarantuje wydajną produkcję CytroBox jest zasilaczem hydraulicznym średniej mocy, do 30 kW. Bieżące zużycie jest parametryzowane i optymalizowane odpowiednio za pomocą szafki sterowniczej. Wstępnie skonfigurowane sterowniki napędów pomp o zmiennej prędkości indywidualnie dostosowują zużycie energii. Dzięki temu, ruch jest wyłączany przy braku obciążenia lub podczas wulkanizacji opony, aby zaoszczędzić energię, a przy pełnym obciążeniu jest kontrolowany odpowiednio do wartości zadanej ciśnienia, w pętli ze sprzężeniem zwrotnym, z zachowaniem wysokiej dynamiki reagowania.

To rozwiązanie zapewnia nawet 60% oszczędność energii w porównaniu do konwencjonalnych zasilaczy stosowanych w prasach do wulkanizacji. Wysoki poziom wydajności specjalnego bloku, produkowanego techniką druku 3D z rdzeniem piaskowym, również przyczynia się do zwiększenia wydajności obsługi. Dzięki addytywnej metodzie wytwarzania, blok ma nawet o 40% mniejsze wymiary i poprawioną charakterystykę kanałów przepływowych. Pozwoliło to usprawnić przepływ oleju, ograniczyć straty ciśnienia i zminimalizować obszary, w których mogą wystąpić nieszczelności, ponieważ wymagana jest mniejsza ilość korków gwintowych.

Inteligentne połączenie z systemem monitorowania warunków

Dzięki wyposażeniu w pakiet czujników oraz otwarte interfejsy, zasilacz hydrauliczny CytroBox jest gotowy do pracy z różnymi sieciami przemysłowymi. Zintegrowane czujniki połączone za pomocą przewodów dostarczają informacje o aktualnym stanie filtra, oleju lub napędu. Zgromadzone dane są następnie przetwarzane przez sterownik napędu.

Za pomocą interfejsu Open Core można je potem w sposób wygodny przetwarzać dalej i integrować z nowoczesnymi maszynami.

CytroBox oferuje również opcje łączności dla operatorów. Ułatwia to korzystanie z potencjału technologii IoT oraz usługi pay-per-use bez ryzyka. Wszystkie informacje o zasilaczu hydraulicznym CytroBox – od komponentów i statusu operacyjnego lub przyszłej konserwacji, po analizy w ramach konserwacji predykcyjnej, można uzyskać za pomocą sieci diagnostycznej online firmy Bosch Rexroth (ODiN). Dzięki temu, informacje są zawsze dostępne. 

Maksymalna wydajność przy minimalnych wymiarach

Elastyczność i kompaktowa budowa to ważne kryteria doboru komponentów. Zasilacz hydrauliczny CytroBox łączy niewielkie wymiary i kompaktową budowę. Dotyczy to także zbiornika ze zoptymalizowanym odgazowaniem i przepływem. Dzięki symulacji CFD, objętość oleju udało się ograniczyć o 75% - z 600 do zaledwie 150 litrów.

Zastosowanie technologii synchronicznej to także oszczędność miejsca. Chłodzone wodą silniki synchroniczne o wysokiej wydajności są nawet o 80% mniejsze  w porównaniu do silników asynchronicznych. Wszystkie funkcje są połączone w kompaktowej szafce sterowniczej. Dzięki temu, CytroBox może być integrowany z istniejącymi liniami produkcyjnymi w sposób elastyczny i zapewniający oszczędność miejsca.

Niższy poziom hałasu zwiększa komfort pracy

Hałas rozprzestrzeniający się w powietrzu jest całkowicie pochłaniany dzięki kompaktowemu układowi wszystkich komponentów, umieszczonych w jednej obudowie oraz przez zastosowane maty wygłuszające. W ten sposób żadne dźwięki nie przedostają się na zewnątrz. Aby ograniczyć emisję hałasu przenoszonego przez konstrukcję, grupa pomp silnika została sztywno przymocowana do podstawy z betonu polimeryzowanego. Całkowicie wyeliminowano łożyska tłumiące, które zwykle przenoszą hałas na zbiornik. W rezultacie poziom hałasu generowanego przez zasilacz hydrauliczny CytroBox nie przekracza 75 dB (A) – nawet przy pełnym obciążeniu.

Podobne jednostki zasilające emitują hałas na poziomie 85 dB (A). Oznacza to mniejszą potrzebę stosowania środków ograniczających hałas i niższe koszty, a także znacznie lepsze warunki pracy, nawet w bezpośredniej bliskości zasilacza hydraulicznego.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Źródło:
Bosch Rexroth Sp. z o. o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.