Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-06-09
Dokładna kontrola jakości, zgodności i kosztów

Firma Diversey posiada wiodącą pozycję na rynku w dostarczaniu rozwiązań do zarządzania procesami mycia, czyszczenia i dezynfekcji. Firma dostosowała się do wymagań przepisów prawnych dotyczących niedopełniania, odnosząc korzyści dzięki zastosowaniu precyzyjnych systemów wagowych. Platformy wagowe są podłączone do terminala IND560.

Firma Diversey posiada wiodącą pozycję na rynku w dostarczaniu rozwiązań do zarządzania procesami mycia, czyszczenia i dezynfekcji. "Zaprowadzić świat ku czystszej i zdrowszej przyszłości." – taka jest misja firmy Diversey. Początki firmy sięgają roku 1886. Właśnie wtedy Samuel Curtis Johnson założył swoją firmę w Racine, w stanie Wisconsin. Obecnie firma Diversey dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie czyszczenia, które stanowią wsparcie dla klientów w różnych gałęziach przemysłu, w tym w gastronomii, ochronie zdrowia, handlu detalicznym oraz ochronie budynków.

W zakładzie firmy Diversey wolumetryczna maszyna napełniająca napełnia butelki detergentem w ilości około 20kg. Sprawdzaniu podlega masa butelek. Proces napełniania dobiega końca w momencie osiągnięcia masy docelowej. Dopełnianie końcowej jest prowadzone ręcznie lub automatycznie. Z jednej strony należy unikać niedopełnienia, aby zachować zgodność z wymaganiami przepisów prawnych, z drugiej zaś należy zminimalizować poziom przepełnienia w celu obniżenia kosztów.

Trzy strefy produkcyjne zostały wyposażone w wysokosprawne instrumenty METTLER TOLEDO: trzy wagi PBA430 i trzy terminale wagowe IND560 zarządzają etapem napełniania końcowego i go kontrolują. Jeśli masa docelowa wychodzi poza granice wartości dopuszczalnych, terminal wagowy IND560 komunikuje się szybko i bez żadnych przeszkód ze sterownikiem PLC, który steruje otwieraniem i zamykaniem solenoidowego zaworu systemu dozującego. W przypadku napełniania automatycznego terminal IND560 posiadający zdolność szybkiej aktualizacji danych oraz pracy z różną szybkością umożliwia szybkie osiągnięcie dokładnej masy docelowej. W aplikacjach ręcznych napełnianie odbywa się szybko, jest bardzo dokładne i bezbłędne. Wyświetlacz graficzny SmartTrac™ dostępny w terminalu IND560 prowadzi operatorów przy pomocy wizualnych wskazówek, wskazując bieżącą masę w stosunku do masy docelowej i granic tolerancji. Dostępne są programowalne przyciski ekranowe. Wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, aby wykonać konkretne działania. Rozwiązanie to pozwala zwiększyć wydajność procesów i zapewnić powtarzalną jakość produktów. Zmniejszeniu ulegają koszty operacyjne. System gwarantuje zachowanie zgodności z wymaganiami przepisów prawnych oraz wymaganiami odnoszącymi się do jakości.

Poza tym, oprogramowanie TaskExpert™ zainstalowane na terminalu IND560 pozwala użytkownikowi konstruować standardowe lub projektować własne aplikacje. Dzięki temu firma Diversey stworzyła swoją własną aplikację do zarządzania bazami danych w celu sprawowania nadzoru nad pomiarami masy oraz rodzajem napełnianych butelek. Dane te są wykorzystywane w statystycznej kontroli jakości. Wyniki statystycznej kontroli jakości można drukować lub zapisywać w postaci plików tekstowych, które są udostępniane w sieci. Automatyczne rejestrowanie wszystkich odpowiednich informacji oraz analiz statystycznych pozwala w łatwy sposób zachować zgodność z wymaganiami przepisów prawnych oraz wymaganiami ustanowionymi w systemie zarządzania jakością.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także