Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2017-07-26
EFENTO TRANSPORT Cold chain manager - system nadzoru temperatury i przesyłek w trakcie transportuEfento Transport Efento Transport to system monitorowania temperatury i rejestracji przesyłek, oparty o bezprzewodowe sensory temperatury i urządzenia mobilne Efento Transport stosowane jest w ponad 2 000 samochodach transportujących wyroby farmaceutyczne wrażliwe na zmiany temperatur.


Efento Transport to system monitoringu i rejestracji temperatury w transporcie składający się z bezprzewodowych sensorów temperatury współpracujących z telefonami z systemem Android.

System umożliwia m.in.

● rejestrację temperatury i generowanie alarmów dźwiękowych po przekroczeniu zadanych progów
● tworzenie raportów i ich wysyłkę przez e-mail
● rejestrację wydawania przesyłek dla klientów i obsługę zwrotów
● integrację z dowolnym oprogramowaniem ERP lub logistycznym

Dlaczego Efento Transport?
Efento Transport w pełni realizuje wymagania firm dystrybuujących produkty wymagające przewożenia w kontrolowanej temperaturze.
System jest walidowany i używany przez najwiekszych polskich przewoźników

 

transport-03_rejestracja-temperatury-344x500[1].png
transport-03_rejestracja-temperatury-344x500[1].png

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monitoring temperatury
Aplikacja współpracuje z bezprzewodowymi sensorami i umożliwia wygodne monitorowanie temperatury. Pomiary są na bieżąco przesyłane do oprogramowania ERP klienta.
 
Rejestracja temperatury
Efento Transport umożliwia integrację z oprogramowaniem logistycznym. Dzięki temu kierowcy widzą w aplikacji przesyłki jakie mają dostarczyć, a po ich zeskanowaniu informacja ta przesyłana jest na serwer.

Alarm dźwiękowy
Aplikacja powiadamia kierowcę o przekroczeniu ustalonych progów alarmowych przy pomocy alarmów dźwiękowych. Jeżeli próg alarmowy zostanie przekroczony, na telefonie włączy się alarm dźwiękowy dla kierowcy wraz z informacją o bieżącej temperaturze. Potwierdzenie alarmu zostaje odnotowane w raporcie. Możliwe jest również ustawienie przypomnienia – jeżeli temperatura nie wróci do bezpiecznego zakresu to alarm włączy się ponownie po zdefiniowanym czasie

 

transport-02_alarm-344x500[1].png
transport-02_alarm-344x500[1].png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiadomienia SMS I e-mail
Aplikacja umożliwia zdefiniowanie dwóch górnych i dwóch dolnych progów temperatury (próg ostrzegawczy i alarmowy). Jeżeli ustalone progi temperatury zostały przekroczone, aplikacja może wysłać powiadomienie w formie SMS lub e-mail do dowolnego odbiorcy. Opcję powiadomień można dowolnie konfigurować – np. wysyłka powiadomień do innego odbiorcy przy przekroczeniu progu ostrzegawczego i alarmowego, wysyłka powiadomienia tylko przy przekroczeniu progu alarmowego lub całkowicie wyłączyć.

Zdalny odczyt temperatury
Efento Transport pozwala na zdalny odczyt bieżących wartości temperatury w dowolnej chwili. Jeżeli aplikacja współpracuje z serwerem, to pomiary widoczne są on-line w przeglądarce, w przeciwnym przypadku, odczyt bieżących temperatur odbywa się przez SMS – po wysłaniu SMS do smartfona kierowcy użytkownik otrzyma zwrotnego SMS z pomiarami temperatury wszystkich sensorów.


Redukcja kosztów
Informacje o przesyłkach, które mają być dostarczone danego dnia, wyświetlane są w aplikacji, a raporty z dostaw generowane w formie elektronicznej. Redukuje to niepotrzebne koszty związane z drukowaniem listów przewozowych  Dane techniczne urządzeń.

Dla kogo?

TRANSPORT LEKARSTW: Hurtownie farmaceutyczne, firmy transportujące leki i szczepionki

TRANSPORT ŻYWNOŚCI: Firmy transportujące żywność, substancje pomagające w przetwarzaniu, dozwolone substancje dodatkowe i inne składniki żywności

TRANSPORT ZWIERZĄT: Firmy transportujące trzodę chlewną, bydło oraz drób

TRANSPORT KRWI: Stacje Krwiodawsta, laboratoria diagnostyczne

Film prezentujący możliwości Efento Transport

 

Sensory bezprzewodowe Efento
Sensory temperatury Efento mierzą temperaturę z dokładnością do 0.25 °C w zakresie od -20 °C do +70 °C i z dokładnością 0.5°C w zakresie -35 do -20 °C.
W swojej pamięci sensory rejestrują 28 000 pomiarów.
Zasięg: 100 m w otwartej przestrzeni, praca na baterii: minimum 2 lata. 

Więcej informacji na stronie producenta: www.efento.pl

 

 

 

Autor:
pSz
Źródło:
www.efento.pl
Dodał:
Efento

Czytaj także