Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-05-11
Firma Phoenix Formulations

Warto polegać na urządzeniach METTLER TOLEDO do kontroli produktów

 

cq5dam.web.1280.1280K2C3CJZM.png

 Phoenix Formulations produkuje różnorodne produkty, m.in. mieszanki do sporządzania napojów energetycznych i zamienniki posiłków. Phoenix konfekcjonuje swoje proszki, kapsułki i tabletki do słoików, torebek z fałdami, kompozytowych puszek, saszetek jednorazowych, saszetek i pojemników masowych na ośmiu liniach pakujących.

Phoenix korzysta z najnowszych technologii, w tym z wysokiej klasy urządzeń dostarczonych przez dział kontroli produktów METTLER TOLEDO. Jakość i bezpieczeństwo produktów końcowych zapewniają cztery przemysłowe wykrywacze metali, trzy systemy kontroli rentgenowskiej i dynamiczne wagi kontrolne.

Niezawodna kontrola produktów

„Dochowaliśmy należytej staranności podczas projektowania naszego nowego zakładu", powiedział Kirk Neal, prezes firmy Phoenix. „Sprawdziliśmy wielu dostawców urządzeń do kontroli produktów, biorąc pod uwagę czułość wykrywania, a także cenę i serwis. Firma METTLER TOLEDO dała nam wszystko, na czym nam zależało, a nawet jeszcze więcej. Jej systemy są rzetelne i niezawodne".

Niższe zużycie energii

Do wykrywania ciał obcych, w tym wszelkiego rodzaju metali, na liniach napełniających opakowania zawierające folię metalową Phoenix wykorzystuje systemy kontroli rentgenowskiej X33. System X33 zapewnia firmie Phoenix niższe zużycie energii, a jednocześnie wysoką czułość wykrywania.

Uproszczone zmiany produktów

Na liniach produkcyjnych, które napełniają opakowania niezawierające folii metalowej, firma Phoenix zainstalowała wykrywacze metali PowerPhasePRO*. System PowerPhasePRO* charakteryzuje się wysokimi parametrami pracy na trzech częstotliwościach i zaawansowaną zdolnością do „grupowania produktów", a podczas zmian produktów przystosowuje się do rozmaitych produktów bez interwencji operatora, zachowując przy tym najwyższą czułość.

Zapewniona dokładność poziomów napełnienia

Do monitorowania poziomów napełnienia na linii torebek z fałdami i weryfikowania liczby opakowań jednostkowych w wielopakach na czterech innych liniach Phoenix używa wag kontrolnych XE3, które automatycznie wykrywają i odrzucają zbyt lekkie i zbyt ciężkie opakowania.

* Uwaga: Wykrywacze metali PowerPhasePRO poza granicami USA są sprzedawane pod marką Profile.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także