Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-09-25
Ładowarka obrotowa - do jakich prac ją wykorzystać?

Wydajne urządzenia, takie jak ładowarki teleskopowe obrotowe znacznie ułatwiają wykonywanie zadań związanych z transportem i unoszeniem ładunków na duże wysokości. Wynika to z ich niebywałych parametrów, jakimi nie mogą poszczycić się niewielkie wózki jezdniowe unoszące.

Chcecie wiedzieć, gdzie można wykorzystać zaawansowane ładowarki obrotowe? Sprawdźcie sami!

ładowarka-obrotowa-do-jakich-prac-ją-wykorzystać.jpg

Ładowarki teleskopowe - podział

Kategorie ładowarek teleskopowych można podzielić ze względu na napęd:

   ● ładowarki elektryczne
   ● lub ładowarki spalinowe 

oraz w drugim przypadku - ze względu na typ budowy. Mowa tu o: 

   ● ładowarkach teleskopowych czołowych
   ● oraz ładowarkach teleskopowych obrotowych.

I właśnie te drugie będą dzisiaj przedmiotem naszego dyskursu.

 

Ładowarki teleskopowe obrotowe - charakterystyka

Najbardziej charakterystyczną cechą ładowarek obrotowych jest ich specyficzna konstrukcja. Są one w stanie (bez zmiany pozycji) wykonać pełny obrót głowicy, dzięki czemu ich praca może być bardzo efektywna i przebiegać sprawniej. Znacząco ułatwia to także poruszanie sią na niewielkiej, ograniczonej przestrzeni.

Ładowarki-obrotowe-charakterystyka.jpg

Inny parametr, z którego słyną ładowarki teleskopowe obrotowe to oczywiście - maksymalna wysokość podnoszenia ładunków. Urządzenia tego typu dysponują możliwością unoszenia ładunków nawet na kilkanaście metrów wzwyż. Bezpieczne, nieruchome umiejscowienie w trakcie podnoszenia ładunków na duże wysokości zapewniają ładowarkom obrotowym dwie pary solidnych podpór stabilizujących.

 

Zastosowanie ładowarek obrotowych

Ładowarki obrotowe słyną ze swej uniwersalności i wielozadaniowości. Ilość branż i prac, w jakich można je wykorzystać jest naprawdę zdumiewająca. A wszystko dzięki wymiennemu osprzętowi, który pozwala do teleskopowego masztu przyczepić (w zależności od potrzeb) karetkę z widłami czy platformę dla pracowników albo też całkowicie inny osprzęt.

Uniwersalna ładowarka teleskopowa obrotowa sprawdza się zatem zarówno:

  • przy pracach konserwacyjnych i naprawczych samolotów w portach lotniczych,
  • w branży budowlanej, gdzie jest wykorzystywana głównie na dużych budowach biurowców, hoteli czy całych kompleksów budynków, służąc do unoszenia ładunków na wyższe piętra, prac elewacyjnych, wykończeniowych itd.,
  • w pracach w przestrzeni miejskiej dotyczących i pielęgnacji zieleni, rozmieszczenia dekoracji świątecznych, budowy scen na koncerty plenerowe czy nawet naprawy trakcji kolejowej/ tramwajowej czy przewodów elektrycznych.

A to oczywiście jeszcze nie wszystko, gdyż z pomocy ładowarek obrotowych korzysta się także w innych sytuacjach, gdzie konieczny jest duży udźwig i usługi maszyny potrafiącej unosić pracowników/ ładunki na niebywałe wysokości.

zastosowanie-ladowarek-obrotowych.jpg 

Ładowarka teleskopowa obrotowa - podsumowanie

Najlepsze rozwiązanie do pracy na dużych wysokościach to ładowarki teleskopowe obrotowe, które cechują nie tylko doskonałe parametry, zaawansowane technologie użyte do ich produkcji ale również łatwe, intuicyjne sterowanie.

W Polsce jedną z najczęściej wybieranych do prac maszyn jest ładowarka teleskopowa obrotowa Manitou, którą możecie kupić w atrakcyjnej cenie na: www.manitou.pl/29-ladowarki-teleskopowe-obrotowe.

 

Autor:
Materiał nadesłany do redakcji
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także