Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-08-18
Mobilność i bezpieczeństwo w produkcji dzięki produktom METTLER TOLEDO

Swoboda ruchu w strefach Ex

IND256x stanowi ekonomiczne i wszechstronne rozwiązanie wagowe o niezawodnej iskrobezpiecznej konstrukcji, przeznaczone do obszarów sklasyfikowanych jako strefy Ex. Dzięki wbudowanej opcji komunikacji bezprzewodowej i zintegrowanemu zasilaczowi* lub akumulatorowi zewnętrznemu urządzenie charakteryzuje się niższymi kosztami instalacji i swobodą polegającą na możliwości dostosowywania przebiegu pracy na żądanie.

Iskrobezpieczna konstrukcja

Terminal IND256x jest zatwierdzony do użycia w strefach Ex na całym świecie jako zgodny ze standardami IECEx i ATEX w zakresie iskrobezpieczeństwa, a przy tym pod względem łatwości obsługi i przystępnego interfejsu nie różni się od terminali do stref bezpiecznych. Został zaprojektowany pod kątem bezpiecznego działania w strefach 1/21, w których obecne są wybuchowe gazy lub pyły.

Szybka instalacja i łatwość obsługi

Wbudowany zasilacz* oraz interfejsy komunikacyjne sprawiają, że instalacja oraz integracja systemu są szybkie i wygodne. Zintegrowana konstrukcja sprzyja lepszemu wykorzystaniu dostępnej powierzchni i uproszczeniu czynności konserwacyjnych. W porównaniu do alternatywnych metod ochrony konstrukcja iskrobezpieczna znacznie skraca czas przestojów spowodowanych cyklami konserwacji bądź awariami sprzętu.

Uproszczona konserwacja i bezpieczeństwo

Konserwacja rozwiązań w wykonaniu przeciwwybuchowym jest czasochłonna ze względu na konieczność demontażu i ponownego montażu dużych i nieporęcznych obudów. Należy ściśle przestrzegać wszystkich procedur serwisowych dotyczących urządzeń do stref Ex lub ognioszczelnych; niemniej jednak są to zadania trudne i podatne na błędy. Konstrukcja terminala IND256x zapewnia bezpieczeństwo przy jednoczesnym obniżeniu kosztów konserwacji nawet o 60%, tym samym zwiększając dostępność urządzenia i efektywność operacyjną.

Komunikacja bezprzewodowa

Moduł Wi-Fi upraszcza komunikację w instalacjach stałych przez eliminację okablowania, które zwiększa koszty instalacji i konserwacji. Ponadto nieprawidłowe przeprowadzenie przewodów może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Terminal IND256x eliminuje te problemy, tym samym zwiększając opłacalność i bezpieczeństwo.

Zasilanie akumulatorowe

Opcjonalny moduł Wi-Fi i zewnętrzny akumulator umożliwiają realizację kompletnych aplikacji mobilnych w strefach Ex, dzięki czemu można na żądanie swobodnie dostosować przebieg pracy. Większa elastyczność konfiguracji ułatwia dostosowywanie urządzenia do miejscowych preferencji.

* Zasilanie wewnętrzne dostępne tylko z aprobatą ATEX lub IECEx.

Katalog urządzeń do strefy Ex

Wybierz odpowiedni sprzęt do swoich warunków strefy Ex i zachowuj zgodność z przepisami. Nasz katalog podpowie, jak to zrobić!

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i dowiedz się więcej:

Czytaj także