Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-07-27
Nowość: czujnik przepływu cieczy we wskaźnikach wziernikowych HVF-E

Elesa+Ganter rozwinęła linię wziernikowych wskaźników przepływu HVF o wersję z czujnikiem przepływu (rys. 1). Nowe wykonanie umożliwia określenie wartości przepływu na podstawie częstotliwości impulsów generowanych przez obracający się wirnik.

 

wskaznik1.png

                           Rys.1. Wziernikowe wskaźniki przepływu z czujnikiem

 

 

 

 

wskaznik2.png

 

Sama konstrukcja HVF-E jest prosta i solidna: czujnik indukcyjny jest zamontowany na zewnątrz obudowy, a wirnik posiada w dwóch miejscach zaciski ze stali nierdzewnej (wykrywane przez czujnik). W momencie, w którym ciecz przekroczy minimalną wartość przepływu potrzebną do wzbudzenia wirnika, zaczyna się on obracać z prędkością proporcjonalną do wartości przepływu, a tym samym generuje impulsy w czujniku. Częstotliwość impulsów może zostać przetransformowana w PLC na konkretną wartość przepływu np. w l/min.

Dzięki transparentnej budowie, oprócz wartości przepływu cieczy, można kontrolować również jej właściwości, takie jak: kolor lub obecność cząstek stałych, itp.

Wziernikowy wskaźnik przepływu z czujnikiem został wykonany z poniższych materiałów:

· Technopolimer na bazie polipropylenu (PP) – zaślepki końcowe, oś i wirnik, uchwyt na czujnik;
· Szkło borokrzemowe – rurowe okno;
· Niklowany mosiądz – czujnik indukcyjny;
· Stal nierdzewna AISI 316L – pręty łączące wsporniki;
· Stali nierdzewnej AISI 304 -zaciski aktywujące czujnik;
· Mosiądz – piasty z gwintem cylindrycznym;
· Guma syntetyczna NBR – pierścienie uszczelniające.

Dzięki zastosowaniu solidnej konstrukcji oraz powyższych materiałów uzyskano:

· Maksymalną temperaturę pracy ciągłej na poziomie 100°C;
· Maksymalne ciśnienie 15 bar dla HVF.92 oraz 12 bar dla HVF.114;
· Odporność na różnego rodzaju substancje między innymi: zimną i gorącą wodę, oleje, benzynę, alkohole lub roztwory na bazie glikolu.

Wskaźnik HVF-E może być montowany w dowolnej orientacji, zarówno w instalacjach sztywnych, wykonanych z rur, jak i przewodów elastycznych. Maksymalna lepkość medium, z którym może współpracować wskaźnik wynosi 30 cSt.

HVF-E jest rekomendowany do układów, w których wartości przepływu nie zmieniają się często lub dynamicznie. Impulsy generowane przez wirnik podczas stałego/liniowego przepływu zapewniają dokładność pomiaru na poziomie ± 3%.

Opisywany wskaźnik, dostępny jest dla czterech rozmiarów gwintów cylindrycznych (UNI ISO 228/1): G3/8; G1/2; G3/4; G1.

Potencjalne obszary zastosowań dla wskaźnika HVF-E to między innymi:
- układy chłodzenia,
- układy smarowania,
- układy grzewcze,
- układy filtracyjne,
- oraz różnego rodzaju instalacje przemysłowe, w których ważna jest informacja na temat wartości uzyskiwanego przepływu cieczy oraz jej stanu wizualnego.

Szczegóły techniczne wraz z plikami 3D/2D znajdują się w karcie katalogowej wskaźnika HVF-E.

ELESA+GANTER®
ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany), wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność,  jak i dbałośc o wzornictwo.

ELESA+GANTER® to ponad 60 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 45 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award", „Compasso d'Oro" w Mediolanie czy „Design Center" w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.


ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).


Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie:


Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie: lwww.info.elesa-ganter.pl.

 

wziernikowe-wskazniki-przeplywu-z-czujnikiem.png