Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-12-17
Nowy przycisk pojemnościowy CANEO series10, CAPTRON/Automatech

 

 

 

CAPTRON-series10-sponsoredpost-640x480-1.jpg

 

 

Zaawansowany pomiar pojemnościowy to jeden z innowacyjnych kierunków technologii Sensor Fusion Technology firmy CAPTRON.
Dlatego w ofercie CAPTRON pojawił się nowy, unikalny produkt: CANEO series10.
Wyjątkowy SESNSORswitch, następca CHT1 ma niemal nieograniczone możliwości konfiguracji. Ten przycisk pojemnościowy może być bezproblemowo zintegrowany w środowiskach sieciowych dzięki dużym możliwościom adaptacyjnym, a także dzięki obsłudze protokołu IO-link.
Jest to „tylko" jeden przycisk, a samodzielna konfiguracja przez IO-Link pozwala w prosty sposób zaprogramować jego funkcje i tryb działania:

  • Praca w trybie dynamicznym lub statycznym,
  • Wyjście NO lub NC,
  • PNP lub NPN,
  • Dzięki diodom RGB możliwe jest ustalenie 2 dowolnych kolorów podświetlenia,
  • Podświetlenie statyczne lub pulsacyjne,
  • Parametryzacja długości sygnału wyjściowego,
  • Regulacja czułości.

Możliwość indywidualnego dostosowania
CANEO series10 ma świetne zdolności adaptacyjne w wielu obszarach: praktycznie wszystkie parametry mogą zostać skonfigurowane: czułość przycisku i minimalny czas aktywacji, dynamika pracy, typ wyjścia (PNP, NPN, przekaźnik) oraz funkcje ogólne jak 2 dowolne kolory podświetlenia.
Przycisk jest niezwykle trwały - nie tylko dzięki praktycznie niezużywającej się, pojemnościowej technice przełączania, ale również IK08 co oznacza, że nie może on zostać zniszczony przez ogień lub uderzenia w jego powierzchnię. Pozwala to na jego wieloletnią, bezawaryjną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych.
Nowy przycisk CANEO series10 świetnie radzi sobie w mokrym środowisku: przycisk włącza się tylko po celowym dotknięciu, nie uruchamia się przy zachlapaniach lub w kontakcie z wodą podczas czyszczenia.
Porównując do swojego poprzednika CHT1 - jest 'niższy' przez co mniej odstaje od powierzchni, na której jest zamontowany.
Przycisk jest certyfikowany zgodnie z normami IEC 60947-5-1 i IEC 61010 i spełnia lub nawet przekracza wszystkie odpowiednie normy techniczne.
Automatech poleca nowy przycisk pojemnościowy CANEO series10 firmy CAPTRON.
Nasi inżynierowie od kilkudziesięciu lat stosują produkty firmy CAPTRON w realizowanych systemach oraz aplikacjach.
Automatech oferuje szeroki wachlarz usług inżynierskich: audyty bezpieczeństwa, deklaracja zgodności WE-EU / certyfikat CE, modernizacje maszyn, aplikacje z przemysłowymi systemami wizyjnymi, roboty przemysłowe, modernizacje pras, sterowanie radiowe, LOTO, budowa szaf sterowniczych.
Prowadzimy również sprzedaż ponad 180 tysięcy komponentów automatyki przemysłowej wiodących, światowych producentów, a także szkolenia dla Państwa pracowników.
Zobacz wszystkie usługi oraz produkty Automatech.

Zapraszamy Państwa do kontaktu, nasi inżynierowie zaproponują optymalne rozwiązania dla Waszego projektu oraz specjalną ofertę:
Tel. +22 753 24 80
Mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Materiał opracowany na podstawie: https://www.captron.de/aktuelles/aktuelles-und-news/series10/

 

Czytaj także