Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-02-14
Programy do rozliczania PIT online

Programy do rozliczania PIT online

Złożenie zeznania podatkowego w ustawowo przewidzianym terminie jest obowiązkiem każdego podatnika w Polsce. Urzędy skarbowe już od początku roku przyjmują deklaracje za 2017 r. – można je składać osobiście oraz drogą elektroniczną.

Polacy coraz chętniej korzystają z elektronicznej metody rozliczania się z fiskusem. W ubiegłym roku ponad 8 mln deklaracji zostało przesłanych do urzędów skarbowych właśnie tą drogą – należy się spodziewać, iż liczba ta będzie systematycznie się zwiększać. Jest to przede wszystkim wygodne rozwiązanie pozwalające uporać się z formalnościami w kilka minut – to zdecydowanie najszybszy wariant, niemniej nie warto zwlekać z omawianą czynnością do ostatniej chwili.

Na bieżąco z przepisami

Obecny rok przyniósł w rozliczaniu PIT wiele istotnych zmian wynikających m.in. z podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz ze zmian w funkcjonowaniu niektórych ulg. Dlatego też wybierając program do pit 2017, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to czy owe modyfikacje zostały w nim uwzględnione. Najpopularniejsze na rynku programy są na bieżąco aktualizowane, a to z punktu widzenia podatnika ma duże znaczenie, ponieważ przekłada się na poprawność deklaracji.

Prosta obsługa i inne funkcje

Narzędzia takie jak pitax.pl/program-pit odznaczają się wysoką funkcjonalnością i obsługują wszystkie PIT-y roczne. Ponad 80 proc. Polaków rozlicza się na formularzach PIT-37, ale potrzebne są w tym celu również i inne formularze: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39 oraz załączniki: PIT-O, PIT-D, PIT-M, PIT-ZG, PIT-B, PIT-28/A i PIT-28/B. Na podstawie podanych przez użytkownika informacji odnośnie pit 2017 program wybiera odpowiednie druki.

Do wypełnienia i złożenia deklaracji online nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza z zakresu podatków – dobry program pit to intuicyjna obsługa i prostota rozliczeń. Konstrukcja tego typu narzędzi pozwala wyliczyć kwotę podatku oraz obliczyć przysługujące ulgi z uwzględnieniem limitów ustawowych. Ale uwaga: użytkownik musi zadbać o poprawność pewnych informacji – chodzi tu o kwotę przychodu sprzed dwóch lat oraz dane o uzyskanych w trakcie roku przychodach, potrąconych zaliczkach i składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Program poprawi błędy, lecz nie zweryfikuje wpisanych do formularza kwot.

Przy rozliczaniu pit 2017 program wyposażony w przedstawione powyżej funkcje to nieoceniona pomoc i oszczędność czasu. Minimalizuje ryzyko pomyłek oznaczających konieczność składania korekty, a do tego dostępny jest za darmo. Podpis elektroniczny przy składaniu deklaracji podatkowych online nie jest wymagany.

Rozlicz PIT 2018 z PITax.pl. Nasz program do rozliczania PIT 2018 rozwiąże wszystkie Twoje problemy; sam wybierze za Ciebie odpowiedni formularz PIT stosowny do Twoich dochodów, obliczy odpowiedni podatek i odliczy odpowiednie ulgi. Na Koncie Podatnika ujrzysz wszystkie swoje zeznania, które wypełniałeś z PITax.pl. PITax.pl obsługuje wszystkie dochody, jest prosty i intuicyjny. Zaufaj naszeme programowi do PIT i powierz nam swoje rozliczenie.

Źródło:
PITax.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :