Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-11-19
Wiarygodne ważenie pojazdów

W większości regionów za przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdu poruszającego się po drodze publicznej naliczane są kary. Wiedza o obowiązujących przepisach może nie wystarczać, jeśli waga samochodowa jest niedokładna. METTLER TOLEDO oferuje zaawansowane systemy wagowe charakteryzujące się odpowiednią dokładnością i spełniające wymagania prawne.

Im większa masa ciężarówki, tym mocniej niszczy ona drogę. Szybkość niszczenia drogi jest funkcją potęgową masy pojazdu. W wielu regionach samorządy określają dopuszczalne masy pojazdów, aby nie dopuścić do zbyt szybkiego zniszczenia dróg, ponieważ koszty ich naprawy są bardzo wysokie. Dodatkowym powodem jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Wysokość kar za przekroczenie dopuszczalnych mas pojazdów lub nieprawidłowe obciążenie pojazdu może być zróżnicowana. W niektórych regionach świata wysokość kar może sięgnąć nawet kwoty 100 tysięcy dolarów za wielokrotne złamanie odpowiednich przepisów. Nieuiszczenie kary pieniężnej w ustalonym czasie może skutkować karą więzienia.

Dokładność wagi samochodowej jest czymś, co większość użytkowników uznaje za rzecz pewną. Ponieważ sprawdzenie wzorcowania wymaga zastosowania specjalnego wyposażenia, większość organizacji wykonuje tą czynność w minimalnych zakresie wymaganym przez prawo. Warunki otoczenia ulegają zmianie. W tej sytuacji w miarę upływu czasu i w zależności od intensywności użytkowania wagi jej charakterystyki metrologiczne ustalone podczas wzorcowania mogą ulec zmianie, czego konsekwencją mogą być niedokładne wyniki ważenia, o czym użytkownicy mogą nie wiedzieć.

Coraz większa liczba właścicieli wag samochodowych korzysta z systemów ważenia POWERCELL® PDX®. Dzięki temu unikają oni ryzyka płacenia wysokich kar i zapobiegają kosztownym naprawom. Te zaawansowane systemy czujników wagowych zapewniają niezrównaną dokładność i niezawodność dzięki zastosowaniu standardowych algorytmów kompensacji dokładności i systemom diagnostyki predykcyjnej. Użytkownicy mogą mieć pewność, że ich wagi zawsze działają prawidłowo. W tej sytuacji nie ma obawy, że ciężarówka z ładunkiem została obciążona powyżej dopuszczalnego poziomu.

Systemy wagowe POWERCELL PDX można instalować zarówno w nowych wagach samochodowych jak i wagach będących już w eksploatacji w ramach ich modernizacji. Dowiedz się więcej o dokładności wag oraz sposobach osiągnięcia zgodności z wymaganiami dotyczącymi dopuszczalnych mas pojazdów, korzystając z technologii ważenia METTLER TOLEDO.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także