Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09
Chińskie roboty patrolują ulice
fot. pixabay
fot. pixabay

W środę Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w Handan w północnych Chinach rozmieściło trzy rodzaje robotów drogowych, które będą patrolować miejskie ulice. Każdy z trzech rodzajów maszyn wygląda nieco inaczej i będzie pełnił unikalną dla siebie funkcję.

Jednen z nich patroluje drogi i został zaprojektowany tak, aby wyglądał jak oficer ruchu. Jest w stanie identyfikować kierowców i robić zdjęcia podczas wykonywania przez nich nielegalnych działań. Inna konstrukcja pełni rolę pomocnika, który zlokalizowany został w strategicznych punktach miasta. Udzieli on informacji na temat sytuacji drogowej oraz wskaże ewentualnie kierunek zagubionym podróżnym. Będzie on również monitorował swoje otoczenie, zgłaszając policji wszelkie zagrożenia i podejrzane zachowania. Trzeci typ robota zostanie natomiast użyty do ostrzegania uczestników ruchu przed mającymi niedawno miejsce wypadkami.

To nie pierwszy raz, kiedy Chiny sięgają po roboty policyjne. W 2016 lotnisko Shenzen postanowiło wykorzystać robota o nazwie AnBot do monitorowania jego powierzchni, natomiast w 2017 roku na ulice wyjechała inna konstrukcja o nazwie E-Patrol.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
futurism

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :