Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-11-27 | Ostatnia aktualizacja: 2006-11-27
Czujniki same dostarczą sobie energii

Czujniki same dostarczą sobie energii
Badacze wyjaśniają, że drgania w jakie wpadają urządzenia monitoringu mogą posłużyć do produkcji prądu elektrycznego potrzebnego do działania systemu, włączając w to transmisję zbieranych informacji do centrum obsługi.
Większość stosowanych obecnie czujników pobiera energię z baterii lub poprzez zasilanie kablowe.
Mikrogenerator przymocowany do powierzchni wykazującej drgania o wzmocnieniu z przedziału 59 do 60 Hz może wygenerować do 10 mikrowatów energii. Jest to wystarczająca ilość do zasilenia bezprzewodowego przekaźnika przesyłającego do 6kB danych co kilka minut lub mniejsze pakiety danych (takich jak data, temperatura itp.) kilka razy na sekundę.
Każdy z mikrogeneratorów ma średnicę 53 mm oraz 53 mm wysokości. Składa się z cewki oraz magnesu z pierwiastka ziem rzadkich. Szczegóły technologii owiane są tajemnicą.
Technologia opracowana przez inżynierów została opatentowana, cena za 1 egzemplarz z serwisem to koszt około 1200 funtów. Kwota ta może być znacznie niższa przy większych zamówieniach. Naukowcy wierzą, że ich system będzie skutecznie konkurował z tego typu urządzeniami wykorzystującymi do zasilania baterie lub kable.
(lz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Engineer

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Produkty Eaton dla przemysłu i producentów maszyn
Firma Eaton posiada szerokie portfolio produktów do aplikacji przemysłowych, które z każdym rokiem jest sukcesywnie poszerzane. Poniżej opisane...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-