Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-05-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-05-17
Czujniki uderzenia strzegą magazynów
Czujniki uderzenia strzegą magazynów
Czujniki uderzenia strzegą magazynów
Naukowcy z Fraunhofer Institute for Microelectronic Circuits and Systems (IMS) w Duisburgu, skonstruowali wspólnie z IWS Handling GmbH nowy system monitorowania konstrukcji regałów magazynowych. Dzięki sieci bezprzewodowych czujników, stan każdego elementu konstrukcji może być monitorowany na okrągło.

Po długim dniu, pracownik magazynu chce szybko umieścić na swoim miejscu ostatnie palety i pójść do domu. Zbyt gwałtownie podjeżdża wózkiem widłowym do regału i uderza w jego konstrukcję. Taka sytuacja jest w dużym magazynie codziennością, a nawet z pozoru niegroźna kolizja może naruszyć konstrukcję regałów.

W najgorszym razie wysoki regał może się zawalić stwarzając zagrożenie dla pracowników. Dlatego konstrukcja musi być rutynowo co jakiś czas sprawdzana. Jak dotąd, pracownik musiał badać każdą półkę z osobna, co jest procesem praco i czasochłonnym. Co gorsza, jeśli konstrukcja uległa uszkodzeniu tuż po badaniu, stanowi potencjalne zagrożenie aż do następnego badania. Dlatego właśnie naukowcy z Fraunhofer Institute for Microelectronic Circuits and Systems (IMS) w Duisburgu, skonstruowali wspólnie z IWS Handling GmbH nowy system monitorowania. Dzięki sieci bezprzewodowych czujników, stan każdego elementu konstrukcji może być monitorowany na okrągło.

„Od chwili wprowadzenia DIN EN 15635, popyt na systemy regałów wzrósł znacząco. Od tego momentu regularne badania stały się koniecznością.” – stwierdził Uwe Weiner, dyrektor zarządzający IWS Handling.

Normalnie, aby ochronić je przed kolizjami, konstrukcja obłożona jest specjalną poduszką powietrzną, absorbującą uderzenie. „Zintegrowaliśmy z tymi ochraniaczami czujniki mierzące ciśnienie wewnątrz poduszek powietrznych.” – stwierdził Frederic Meyer, project manager z IMS. Jeśli poduszka zostanie uderzona, czujnik rejestruje zmianę ciśnienia wewnętrznego i przekazuje tę informację przez radio do centrali. System informuje kierownika o wystąpieniu kolizji oraz o tym czy byłą ona poważna.

Istotnym elementem nowej technologii jest zarządzanie energią. „Korzystanie z takiego systemu ma sens wyłącznie pod warunkiem, że nie trzeba stale wymieniać baterii w czujnikach.” – stwierdził Meyer. Naukowcy z Duisburga skonfigurowali system tak, by elektronika większość czasu spędzała w stanie uśpienia. Czujnik budzi się wyłącznie wtedy, gdy zmienia się ciśnienie w poduszce. W ustalonym odstępie czasu czujnik wysyła też do centrali sygnał kontrolny.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Science Daily
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także