Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-05-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-05-07
Ethernet/IP dla aparatury elektrycznej
fot. pixabay
fot. pixabay

Organizacja ODVA rozszerzyła specyfikację EtherNet/IP, umożliwiając łączenie sieci z aparaturą, taką jak przyciski czy styczniki. Dotychczas koszt, rozmiar i ograniczenia mocy blokowały wykorzystanie standardu EtherNet/IP w tego typu aplikacjach.

ODVA twierdzi, że rozszerzenie możliwości EtherNet/IP w taki sposób znacznie zwiększy zwrot z inwestycji w związku z dodaniem najprostszych urządzeń do sieci. Spadające ceny układów półprzewodnikowych ułatwiły podłączanie do sieci prostych urządzeń, o czym świadczy szybki rozwój Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). 

Magistrala EtherNet/IP zainstalowana w szafach elektrycznych zmniejszy zapotrzebowanie na komponenty interfejsowe dzięki zastosowaniu jednoparowego Ethernetu (SPE), obniżając koszty węzłów dzięki zastosowaniu okablowania wielopunktowego z jednym interfejsem dla każdego z urządzeń i jednym portem na przełączniku sieciowym obsługującym wiele urządzeń jednocześnie. Koszty instalacji zostaną dodatkowo zredukowane dzięki zastosowaniu kabli łączących w sobie zasilanie sieciowe i sterujące, co pozwoli uniknąć konieczności prowadzenia wielu wewnętrznych wiązek.

Ze struktury zostaną wyeliminowane przełączniki konfigurowalne, umożliwiając tym samym bezpośrednie połączenie z narzędziami programistycznymi przeznaczonymi do parametryzacji. Wymiana urządzeń na zasadzie „plug and play" na kompatybilne komponenty tego samego typu będzie możliwa bez użycia dodatkowych narzędzi inżynierskich.

- Rozszerzenie łączności EtherNet/IP o urządzenia o najbardziej ograniczonych zasobach sprzętowych otwiera ogromne możliwości dalszej cyfrowej transformacji w zakresie automatyzacji na krawędziach systemów - powiedział prezes i dyrektor wykonawczy ODVA, dr Al Beydoun - Możliwość zdalnego uzyskiwania informacji diagnostycznych, prognostycznych i identyfikujących zasoby z poziomu większej liczby urządzeń w sposób istotny zmniejszy liczbę przypadków nieplanowanych przestojów i poprawi wydajność istniejących instalacji. Takie działanie zwiększy również wartość istniejących sieci dla użytkowników końcowych i zmniejszy potrzebę stosowania drugorzędnych sieci niższego poziomu i powiązanych z tym podejściem bram dostępowych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także

Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »