Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-09-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09
Firma Bosch Rexroth prezentuje współpracującego robota stworzonego z wykorzystaniem technologii KUKA
Ilustracja nadesłana (Bosch Rexroth)
Ilustracja nadesłana (Bosch Rexroth)

Firma Bosch Rexroth ciągle rozszerza swoją ofertę asystentów produkcji APAS (ang. Automatic Production Assistants — APAS). Firma integruje obecnie technologię KUKA ze swoją linią produktów z rodziny APAS. Wyjątkowe funkcje produktu umożliwiają łatwą i bezpieczną ścieżkę wejścia do świata współpracy człowiek-robot (HRC).

Wyposażony dodatkowo w skórę złożoną z warstwy czujników pojemnościowych w celu unikania kolizji, jednostkę sterującą do wyboru oraz popularny interfejs PLC mxAutomation, ten sześcioosiowy robot jest przygotowany na to, aby się stać idealnym rozwiązaniem łączącym mocne strony człowieka i maszyny w fabryce przyszłości.

Przemysł 4.0 – kompleksowe rozwiązanie: Nowy asystent APAS został już wyposażony we wszystko, co jest potrzebne do przygotowania procesów produkcyjnych na przyszłe rozwiązania. Dzięki dużemu zasięgowi o wartości 1 100 mm oraz dużej pojemności ładunku o wartości 10 kg asystent może obsługiwać wiele różnych zadań lub niezależnie wykonywać monotonne lub nieergonomiczne prace z dużą precyzją i efektywnością kosztową. W wizji przyszłości, współpraca człowiek-robot musi zapewniać najwyższe bezpieczeństwo dla człowieka. Wizję tę można zrealizować dzięki zastosowaniu innowacyjnej koncepcji firmy Bosch Rexroth.

Tak jak ma to miejsce we wszystkich innych systemach robotycznych APAS, asystent APAS został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną skórę złożoną z warstwy czujników, która jest najważniejszą technologią zapewniającą bezpieczeństwo podczas współpracy człowiek-robot.Jeśli pracownik podejdzie zbyt blisko robota, niezwłocznie przerwie on pracę – nawet przed fizycznym zetknięciem ciała człowieka i robota. W momencie, gdy pracownik opuści strefę bezpośredniego zagrożenia, robot niezwłocznie podejmie pracę na nowo, dokładnie w tym miejscu, w którym została przerwana. Dodatkowo, asystent produkcji automatycznie przełączy się w tryb zmniejszonej prędkości jeśli bezpieczna odległość od robota zostanie przekroczona przez pracownika. Ta koncepcja bezpieczeństwa pozwala asystentowi APAS dostosowywać prędkość pracy do sytuacji.

Łatwa integracja, bezpośrednia ścieżka wejścia Asystent APAS z technologią KUKA może być używany w zastosowaniach wymagających współpracy lub w jako samodzielne urządzenie. Dzięki konwencjonalnemu programowaniu KUKA posiadany w zakładzie know-how może być nadal wykorzystywany, a zadania mogą być wdrażane w najkrótszym możliwym czasie. Dodatkowo, asystent APAS został wyposażony w popularny interfejs PLC mxAutomation, który umożliwia proste włączenie go w istniejące środowisko systemowe.

Kolejną zaletą jest dowolny wybór jednostki sterującej KRC 4 compact (IP20) lub KRC 4 smallsize-2 (IP54). Pozwala to użytkownikom zdecydować, czy jednostka sterująca ma być umiejscowiona wewnątrz istniejącej szafki sterowniczej czy na zewnątrz. Asystent APAS łączy w sobie takie funkcje, jak duży zasięg, dużą pojemność ładunku, zoptymalizowaną powtarzalną dokładność oraz technologię Bosch oraz KUKA w jednym wyjątkowym pakiecie. Stwarza to najlepsze warunki optymalizacji istniejących struktur procesów, zwiększania efektywności oraz całkowitej wydajności w dłuższej perspektywie.

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu.

Dzięki inteligentnym komponentom, niestandardowym rozwiązaniom systemowym i usługom Bosch Rexroth tworzy niezbędne środowisko dla w pełni połączonych aplikacji. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, jak również oprogramowanie i interfejsy do rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2018 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 32,300 pracowników.

Więcej informacji: www.boschrexroth.pl

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Bosch Rexroth Sp. z o. o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.