Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-05-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-05-09
Harmonogramowanie produkcji za pomocą nowoczesnych aplikacji online
Harmonogramowanie produkcji za pomocą nowoczesnych aplikacji online

Wydajność zakładów produkcyjnych jest nierozerwalnie związana z organizacją produkcji – zwłaszcza jej harmonogramowaniem. Jest to wieloetapowy proces, który powinien być poddany ciągłemu monitorowaniu. Trudno jest go realizować w sposób analogowy, są jednak nowoczesne narzędzia, dzięki którym harmonogramowanie produkcji jest proste i czytelne.

Na czym polega harmonogramowanie produkcji?

W ogólnym pojęciu harmonogramowanie produkcji jest jej szczegółowym planem obejmującym każdy etap produkcji – z rozbiciem na interwały czasowe. Harmonogram produkcji ma na celu sprawne zorganizowanie, kontrolowanie i monitorowanie realizowanych zadań. Chodzi tutaj zarówno o zaprojektowanie samego procesu produkcyjnego z uwzględnieniem surowców i technologii potrzebnych do ich wykonania, jak i obserwacje realizacji tego procesu – aż do chwili uzyskania gotowego produktu.

Obserwowanie realizacji zleceń w sposób analogowy nie jest wydajne i pozwala na zaistnienie wielu przeoczeń i uchybień. Nowoczesne oprogramowanie do zarządzania produkcją rozwiązuje ten problem. Co istotne, aby wprowadzić zdalne harmonogramowanie produkcji, wcale nie trzeba inwestować w drogie systemy ERP, można skorzystać w tym celu z wygodnych aplikacji online, działających w trybie SaaS.

Zdalne harmonogramowanie produkcji

Do harmonogramowania pracy za pomocą aplikacji online wystarczy standardowy laptop czy tablet. Nie trzeba inwestować w rozbudowaną infrastrukturę informatyczną. Dzięki temu rozwiązanie to jest nie tylko tanie, ale szybkie we wdrożeniu. Funkcjonalność takiego programu została opracowana przez specjalistów zaznajomionych ze specyfiką produkcji i kluczowych elementów, wpływających na jej efektywność.

Dlatego też harmonogram produkcji w takiej aplikacji pozwala na szybkie i wygodne:
• tworzenie planu produkcji,
• ustalenie przebiegu produkcji krok po kroku – rozdzielenia surowców i przydzielenia zadań ze szczegółowym rozbiciem na wszystkie etapy produkcji,
• ustalenie produkcyjnego know-how,
• przyjmowanie nowych zleceń w oparciu o dane spływające z monitoringu harmonogramu produkcji.

Warto zaznaczyć, że harmonogramowanie produkcji w takiej aplikacji ze względu na jej prostą i czytelną konstrukcję jest łatwe i szybkie – wszystko ustalamy samodzielnie za pomocą kilku kliknięć. Natomiast informacje związane z harmonogramem pracy wyświetlane są na czytelnych interfejsie, w którym widoczne są postępy w pracy. Przykładowo dostępny jest widok klasycznej tablicy kanban.

Harmonogram produkcji w systemie online w praktyce

Jak działa harmonogramowanie produkcji online w praktyce? Niech przykładem będzie zakład zajmujący się produkcją narzędzi. Korzystając z harmonogramu produkcji w aplikacji online, można monitorować:
• aktualny status produkcji danego narzędzia
• czas realizacji każdego etapu produkcji
• ilość zużytego materiału

Dzięki temu w łatwo można wychwycić wszystkie niedociągnięcia, co pozwala na skuteczną optymalizację produkcji, na każdym jej etapie. Warto zaznaczyć, że harmonogram produkcji można w każdej chwili zmienić i co ważne, można to zrobić zdalnie z każdego miejsca.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także