
Cięcie laserem pozostaje najbardziej uniwersalną metodą obróbki różnych materiałów. Ze względu na oferowane możliwości i ekonomiczność jest również wykorzystywane w wielu zakładach. Wycinarka laserowa sprawdzi się idealnie między innymi w cięciu metali.
Jak działa wycinarka laserowa?
W przypadku wycinarki laserowej za cięcie odpowiada rzecz jasna silnie skoncentrowana wiązka lasera. Jest w stanie z olbrzymią precyzją roztapiać lub odparowywać materiał w konkretnym punkcie. Strefa wpływu ciepła jest ograniczona, a straty materiału minimalne.
Wycinarki laserowe odróżnia przede wszystkim wykorzystywany ośrodek czynny. W przeszłości stosowano na szeroką skalę lasery gazowe oraz dyskowe. Obecnie nowoczesne wycinarki laserowe do metalu i materiałów niemetalowych bazują przede wszystkim na technologii światłowodowej. Dzięki temu udaje się znacząco zwiększyć precyzję, obniżyć awaryjność oraz koszty, jakie wiążą się z obróbką.
Do jakich materiałów możesz wykorzystać wycinarkę laserową?
W przeciwieństwie do wielu innych metod cięcia laser sprawdza się w obróbce niemal dowolnych materiałów. Wśród nich znajdziesz między innymi:
- Stal, w tym stal szlachetną,
- Aluminium,
- Miedź i mosiądz,
- Metale kolorowe,
- Drewno,
- Szkło i ceramikę,
- Tworzywa sztuczne.
Szerokie zastosowanie znajduje między innymi wycinarka laserowa do blachy. Z jej pomocą możesz ciąć zarówno bardzo cienkie (od 0,5 mm), jak i grube elementy (nawet powyżej 30 mm). Zakup jednego urządzenia pozwoli więc na realizację bardzo zróżnicowanych prac.
Jak wygląda praca na wycinarce laserowej?
Uniwersalność to tylko jedna z licznych zalet tej technologii obróbki materiałów. Co jeszcze zyskujesz? Sprawdźmy na przykładzie wycinarki laserowej oferowanej przez Eckert.
Jak wygląda praca nowoczesnego urządzenia i oferowane przez nie możliwości?
- Krótki czas obróbki i wysoka kultura pracy: wycinarka laserowa do metalu będzie w stanie szybko poradzić sobie nawet z realizacją skomplikowanych projektów. Zapewni także wyższy komfort pracy niż wiele alternatywnych metod obróbki.
- Intuicyjne sterowanie: operator korzysta z zaawansowanego sterownika, który pozwala na precyzyjne określenie parametrów cięcia. Jego praca jest bezpieczna i komfortowa, a inteligentny system pozwala osiągnąć najwyższą precyzję i jakość.
- Większe możliwości z dodatkami: możliwości wycinarki laserowej można rozbudować dzięki akcesoriom i dodatkom.
- Automatyzacja cięcia: do dyspozycji pozostają automatyczne systemy załadunku i rozładunku materiałów usprawniające pracę operatora.
- Integracja z oprogramowaniem MES i ERP: aby usprawniać procesy zachodzące w całej firmie, możesz skorzystać z integracji wycinarki z innymi urządzeniami i systemami informatycznymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie.
Możliwość dostosowania do potrzeb firmy
Wdrażając nowoczesne wycinarki laserowe, będziesz w stanie idealnie dostosować je do potrzeb i możliwości firmy, na przykład regulując wielkość stołu roboczego, wymieniając napędy czy wzbogacając możliwości za pośrednictwem dodatków.
Nie musisz przy tym obawiać się kosztów eksploatacji wycinarki: nowoczesne urządzenia bazujące na technologii światłowodowej są zdecydowanie tańsze w użytkowaniu, jednocześnie zapewniają zdecydowanie wyższą jakość niż ich poprzednicy. Oczywiście wyjątkowo ważną rolę w całym procesie odgrywa dostawca.
Odpowiednia firma będzie w stanie doradzić Ci optymalne rozwiązania, zajmie się również ich dostarczeniem oraz przeszkoleniem załogi, dzięki czemu będziesz w stanie błyskawicznie wykorzystać potencjał urządzeń.
Kategoria komunikatu:
Inne
- Źródło:
- Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także
-
Jakie maszyny do laserowej obróbki metalu warto mieć?
Jakie maszyny do laserowej obróbki metalu warto mieć? Które innowacyjne rozwiązania technologiczne w zakresie tak zwanej optymalizacji produkcji...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-