Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-04-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-01
Korzyści z wprowadzenia systemu ERP w organizacji
Korzyści z wprowadzenia systemu ERP w organizacji

Wdrożenie oprogramowania ERP oznacza dla organizacji bardzo duże zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Wprowadzane są nowe procesy i zasady pracy, a przede wszystkim rosną oczekiwania w stosunku do wydajności działania i zwiększenia rentowności przedsiębiorstwa.

 

Poprawa stopnia produktywności i mniejsze koszty działalności

Największą bolączką zarówno małych, jak i dużych firm, są koszty prowadzenia działalności, które wynikają z niskiego poziomu wiedzy właścicieli i złego zarządzania zasobami. Dobrze dobrane oprogramowanie ERP dla firm pozwala na częściowe lub całkowite wyeliminowanie tych czynników, ponieważ wspiera zarówno kadrę zarządzającą, jak i szeregowych pracowników, w codziennej pracy i podejmowaniu decyzji.

System ERP ułatwia dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, można na bieżąco śledzić zmiany w poszczególnych działach, postępy w pracy i przebieg całych procesów. Wzrasta możliwość kontroli i dostosowania działań tak, aby osiągnąć założone cele, a funkcjonowanie poszczególnych pracowników i działów staje się bardziej efektywne i wydajne.

 

Podniesienie poziomu obsługi i skrócenie czasu realizacji zamówień

Implementacja oprogramowania ERP dla firm to krok w stronę lepszej jakości usług i szybszej realizacji zamówień, a w efekcie wzrostu rentowności przedsiębiorstwa i pozycji na rynku. Dostęp do informacji przyczynia się do szybszych reakcji na pojawiające się braki we wszystkich aspektach działalności, co bezpośrednio przekłada się, np. na pracę działów zaopatrzenia, utrzymania ruchu, sprzedaży i marketingu.

Usprawnieniu i poprawie ulegają też procesy związane z obsługą klienta. Zmniejsza się liczba błędów i pomyłek poszczególnych pracowników. Wpływa to na zadowolenie kontrahenta i przywiązanie do firmy, a w konsekwencji jego lojalność i częstsze korzystanie z usług przedsiębiorstwa.

 

Większa kontrola nad zasobami ludzkimi i finansami

Oprogramowanie ERP dla firm pozwala także na sprawne zarządzanie zasobami ludzkimi, bezpieczne przechowywanie danych osobowych oraz ocenę wydajności i zaangażowania poszczególnych pracowników, co ma wpływ na efektywniejsze sporządzanie ocen okresowych. Automatyzacji ulegają niektóre aspekty kadrowo-płacowe, a sporządzanie potrzebnej dokumentacji jest szybsze i dokładniejsze.

Dzięki oprogramowaniu ERP na wyższy poziom wchodzi także sektor finansowy przedsiębiorstwa. Kontrola należności i zobowiązań, sporządzanie szczegółowych analiz finansowych i szybsze fakturowanie nie tylko ułatwiają pracę działu księgowości, ale przede wszystkim generują informacje o aktualnym stanie finansowym firmy i jej rentowności.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na BPSC.com.pl

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
bpsc.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.