Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-12-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-04
LiDAR coraz bardziej precyzyjny
LiDAR coraz bardziej precyzyjny
LiDAR coraz bardziej precyzyjny

Velodyne zaprezentowało nowy 128-kanałowy czujnik LiDAR, który oferuje obecnie największy zasięg i rozdzielczość na rynku.

Sensory tego typu wykorzystywane są do mapowania w czasie rzeczywistym trójwymiarowych obszarów i wykrywania pośród nich obiektów. Znajdują zastosowanie w wielu autonomicznych systemach napędowych. Firma Velodyne opracowała i opatentowała pierwszy na świecie obrotowy czujnik tego typu przeznaczony do zaawansowanych aplikacji bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej 12 lat temu.

Od tego czasu coraz bardziej wydajne czujniki Velodyne instalowane są w tysiącach pojazdów na całym świecie i zapewniają podstawową technologię kilku programów rozwoju autonomicznych pojazdów.

Nowy flagowiec - model VLS-128 ma 10-krotnie większą moc obliczeniową niż dotychczas dostępny czujnik. Oprócz podwojenia liczby kanałów, potrojona została ich gęstość i podwojona rozdzielczość. Dodatkowy atut w postaci zasięgu 300 metrów pozwala na bezpośrednie wykrywanie obiektów bez dodatkowej obróbki danych.

Pomimo wzrostu mocy rozdzielczej, VLS-128 jest trzy razy lżejszy od poprzednika i został wyposażony w technologię automatycznego dostrajania obrazu. Velodyne podkreśla, że nowy sensor doskonale poradzi sobie zarówno w warunkach miejskich, jak i autostradowych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :