Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-05-06  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-06
Migomaty - wysokiej jakości spawanie stali nierdzewnej i aluminium
Migomaty - wysokiej jakości spawanie stali nierdzewnej i aluminium

Migomaty - wysokiej jakości spawanie stali nierdzewnej i aluminium

Mig/mag to popularna metoda spawania, znakomita do zastosowania na liniach technologicznych lub przy pracach montażowych. Doskonale sprawdzają się zarówno przy spawaniu automatycznym, jak i półautomatycznym. Umiejętnie wykonane spoiny zawsze będą prezentowały wysoką jakość. Metoda jest bardzo wydajna i elastyczna pod względem grubości spawanych materiałów oraz pozycji w jakich można ją wykonywać.

Migomaty - na czym polega metoda?

Spawanie mig/mag odbywa się przy użyciu elektrody topliwej, w osłonie obojętnych lub aktywnych gazów. Łuk elektryczny w postaci drutu jarzy się pomiędzy spawanym materiałem a elektrodą. Strumień obojętnego lub aktywnego gazu chroni jeziorko ciekłego metalu oraz łuk. Do takiej technologii najczęściej stosuje się hel lub argon (jako gazy osłonowe obojętne) oraz dwutlenek węgla lub jego mieszankę z argonem (jako gazy osłonowe aktywne).

Migomaty - dlaczego warto stosować?

Taka metoda spawalnicza pozwala na stosowanie w pracach montażowych i liniach technologicznych. Doskonale sprawdzi się do spawania automatycznego i półautomatycznego. Każda poprawnie wykonana spoina odznacza się wysoką jakością i wydajnością jej realizacji. Koszty materiałów na spoiwo również są niskie. Technologię można w prosty sposób zautomatyzować, można spawać elementy o szerokim zakresie ich grubości i z łatwością można takie zadania wykonywać we wszelkich pozycjach.

Jak to wygląda w praktyce?

Tak zwane migomaty (https://paton.com.pl/spawarki-migmag) to urządzenia spawalnicze stosowane do techniki mig/mag. W praktyce wygląda ona w taki sposób: w uchwycie umieszczony jest drut spawalniczy, ten jest stale wypychany od tyłu, a przy wyjściu nieustannie topiony dzięki łukowi elektrycznemu. Stopiony drut miesza się ze stopionym już materiałem łączonym - w taki sposób powstaje płynne jeziorko. Łuk należy wtedy odsunąć - zgromadzone jeziorko spawalnicze szybko skrzepnie, tworząc w ten sposób trwałe i solidne połączenie. Przez uchwyt spawalniczy, w którym wmontowana jest dysza gazowa, doprowadzany jest gaz osłonowy. Ma on za zadanie chronić roztopione materiały przed oddziaływaniem atmosfery oraz przed zbyt rozgrzanym uchwytem

Zastosowanie migomatów

Migomaty to urządzenia, które wykorzystuje się na szeroką skalę między innymi w przemyśle samochodowym, w przemyśle ciężkim, w stoczniach, w branżach remontowych oraz przy wytwarzaniu konstrukcji stalowych, rurociągów czy zbiorników ciśnieniowych. Migomaty to także doskonałe urządzenia do prac hobbystycznych w domowej pracowni przy garażu. Metoda MIG jest stosowana do spawania aluminium, miedzi, magnezu oraz wielu innych metali nieżelaznych i ich stopów. Metoda MAG pozwala na łączenie stali konstrukcyjnych wysokostopowych, niskostopowych i niestopowych. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://paton.com.pl, gdzie znajdziesz szereg wartościowych informacji na temat migomatów, a przede wszystkim będziesz mógł zakupić dopasowane urządzenie do swojego biznesu.

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Źródło:
Linkhouse.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także