Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-14   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-14
Motoryzacja napędza sprzedaż radarów
fot. pixabay
fot. pixabay

Gwałtowny wzrost liczby systemów bezpieczeństwa w pojazdach napędza rozwój rynku radarów samochodowych. Według raportu Allied Market Research zatytułowanego „Automotive RADAR Market by Application" globalny przemysł radarów samochodowych do 2026 roku wzrośnie do wartości 7,67 miliardów dolarów ze średnią stopą rokroczną na poziomie 11,7%.

W pojazdach coraz częściej stosuje się funkcje, takie jak adaptacyjny tempomat (ACC), autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB), wykrywanie martwego pola (BSD), system ostrzegania przed kolizją czy inteligentny asystent parkowania, z których wiele opiera się na technologiach radarowych poprawiających komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

Według raportu segment inteligentnych asystentów parkowania przyniesie wzrost, który stanowić będzie prawie jedną czwartą światowego rynku radarów samochodowych. Z drugiej strony analitycy przewidują, że segment autonomicznego hamowania awaryjnego będzie rósł w najszybszym tempie w okresie prognozy, bowiem 15,7% rocznie.

Rozpatrując podział na częstotliwość pracy, radary 34-gigahercowe generują ponad połowę przychodów na światowym rynku. Tego typu sensory samochodowe stanowią ekonomicznie uzasadnione i sprawdzone rozwiązanie. Są wykorzystywane w realizacji kilku funkcji bezpieczeństwa, takich jak wykrywanie martwego pola czy unikanie kolizji. Allied Research podkreśla, że segment czujników 77-gigahercowych będzie wykazywał w okresie prognozy najszybsze wzrosty na średnim poziomie 17,2%. Systemy oparte o te rozwiązania wykorzystywane są w szerokim zakresie zaawansowanych aplikacji wspomagających kierowcę i zwiększają bezpieczeństwo samochodu poprzez identyfikację niebezpiecznych sytuacji.

W raporcie czytamy również, że region Azji i Pacyfiku to ponad połowa przychodów płynących z sektora i pozostanie tak do końca 2026 roku. Oczekuje się natomiast, że region europejski wykaże największy wzrost rokroczny na poziomie 13,9% ze względu na rosnące wymagania wobec oceny Euro NCAP.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
fierceelectronics
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :