Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-14   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-14
Naukowcy walczą z solą
fot. pexels.com
fot. pexels.com

Śledzenie spożycia sodu staje się coraz bardziej istotne. Badania dowodzą, że jedna trzecia dorosłych Amerykanów cierpi na nadciśnienie. Według lekarzy pomóc może im obniżenie ilości soli przyjmowanej w pokarmach, jednak rzetelny pomiar poziomu sodu bezpośrednio w ustach nie jest łatwy do wykonania. Wkrótce może jednak się to zmienić dzięki nowo opracowanemu czujnikowi, który skonstruowali naukowcy z Georgia Institute of Technology.

Rozciągliwe urządzenie może być osadzone na zębie, zapewniając bardzo czuły pomiar spożycia w czasie rzeczywistym. Dane mogą być przesłane bezpośrednio na telefon lub inne urządzenie mobilne, aby przekazać pacjentowi informacje zwrotne, wskazówki lub wygenerować okazjonalne upomnienie.

Autorem wynalazku jest doktor Woonhong Yeo. Wspólnie z zespołem opracował prototypowe urządzenie i zaprezentował jego funkcjonalność podczas testów na ludziach. Dzięki aplikacji działającej we współpracy z systemem Android spożycie sodu może być dostępne bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego.

W prototypowej wersji czujnika źródłem zasilania jest akumulator pozwalający na dwunastogodzinny pomiar. Kolejnym krokiem jest dalsza miniaturyzacja urządzenia, która pozwoliłaby go w łatwy sposób laminować na zębie. Naukowcy podkreślają, że są zainteresowani komercjalizacją rozwiązania.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
digitaltrends

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :