Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-09-12 | Ostatnia aktualizacja: 2006-09-12
Połykane sensory medyczne

Połykane sensory medyczne
Po kilku latach badań powstał bezprzewodowy czujnik medyczny, który połknięty przez pacjenta dostarcza lekarzom informacji na temat stanu przewodu pokarmowego. Producentem urządzenia o nazwie SmartPill jest firma Buffalo z Nowego Jorku. Urządzenie uzyskało aprobatę amerykańskiego Ministerstwa Zdrowia i może być sprzedawane na terenie USA.
SmartPill podróżując przez układ pokarmowy pacjenta dostarcza informacji na temat czasu wędrówki przez układ pokarmowy, kwasowości oraz ciśnienia. Dane te transmitowane są do odbiornika, który pacjent przez cały czas nosi na sobie. Urządzenie kształtem i wielkością przypomina dużą kapsułkę witaminową.
Odbiornik jest nieco większy od telefonu komórkowego, zbiera on i przechowuje dane przesyłane przez czujnik wewnątrz organizmu. Każda kapsułka kosztuje 500 dolarów. Cały system, w którego skład wchodzi kapsułka, odbiornik, stacja dokująca i oprogramowanie kosztuje 20000 dol.
Podstawowym przeznaczeniem SmartPill jest dostarczenie informacji, umożliwiających zdiagnozowanie zapalenia żołądka, jednak może ona być także używana do diagnozowania innych schorzeń układu pokarmowego.
SmartPill pozwala uniknąć męczących dla pacjenta, inwazyjnych i długotrwałych badań, które obecnie są stosowane. Po połknięciu kapsułki badanie jest przeprowadzane w niezauważalny dla pacjenta sposób. Jednak niektórzy lekarze uważają, że nie da cię całkowicie uniknąć badań inwazyjnych, gdyż SmartPill porusza się szybko w układzie pokarmowym, a czasem niezbędne jest dłuższe badanie wybranego odcinka.
(ro)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Technology Review

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wskaźniki analogowe i cyfrowe. Historia i perspektywy rozwoju.
Czym jest i do czego służy wskaźnik Wskaźniki służą do pomiaru parametrów procesowych i prezentacji wyniku osobom kontrolującym te procesy....
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-