Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-08-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-08-25
Potężny samodzielny system śledzenia wielu obiektów
Potężny samodzielny system śledzenia wielu obiektów
Potężny samodzielny system śledzenia wielu obiektów
U.S. Naval Research Laboratory (NRL) i Space Dynamics Laboratory (SDL), przy wsparciu Office of Naval Research (ONR), zaprezentowały samodzielny, wyposażony w liczne czujniki system śledzenia ruchu, który automatycznie wyszukuje ruchome obiekty i przekazuje do analizy wysokiej rozdzielczości obrazy wyśledzonych obiektów.

Działania związane z wywiadem, inwigilacją i rozpoznaniem w terenie generują duże ilości danych, które mogą przytłoczyć analizującego je człowieka. Możliwość automatycznego równoczesnego śledzenia umożliwia rejestrowanie dużych ilości danych bez udziału naziemnych i powietrznych obserwatorów, dzięki czemu do obsługi systemu potrzebny jest mniejszy personel operacyjny.

„Testy te pokazują jak jeden przetwornik obrazu może zostać wykorzystany do rejestrowania obrazu wielu śledzonych obiektów.” – stwierdził Brian Daniel, fizyk z NRL. „Takie zadania wymagały dotąd wielu czujników.” – dodał.

Podczas odbywających się w marcu tego roku testów, liczne, zarejestrowane w czasie rzeczywistym przez szerokokątny czujnik stałego nadzoru (WAPSS) ścieżki zostały automatycznie skorelowane z danymi z wysokiej rozdzielczości czujnika wąskiego pola widzenia (NFOV) za pośrednictwem powietrznych sieci teleinformatycznych (AN). Oba czujniki zostały połączone za pośrednictwem szybkiego łącza NRL TREC (Tactical Reachback Extended Communications).

„Prezentacja zakończyła się całkowitym sukcesem.” – stwierdził Michael Duncan, menedżer programu z ONR. „Nie tylko sensoryka sieciowa zaprezentowała zdolność do symultanicznego śledzenia w czasie rzeczywistym, śledzenia wielu obiektów przypominających pojazdy, ale pokazaliśmy również zdolność śledzenia mniejszych obiektów, wielkości człowieka.” – dodał.

Sensoryka sieciowa znalazła zastosowanie również w innych programach ONR. Przykładem jest skonstruowany w ramach programu Fusion, Exploitation, Algorithm, and Targeting High-Altitude Reconnaissance (FEATHAR) EyePod. EyePod jest to dwuzakresowy, bo działający w pasmach: widzialnym do bliskiej podczerwieni oraz podczerwonym długofalowym czujnik instalowany w małych platformach UAV.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Science Daily
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także