Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-01-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-01-10
Roboty kolaboratywne w natarciu

Najnowszy raport Interact Analysis na temat robotów współpracujących „Collaborative Robot Market – 2019" pokazuje, że wraz z dalszym wzrostem zastosowań i dokonywaniem przełomów w zakresie wąskich gardeł technologicznych, rynek maszyn kolaboratywnych w 2027 roku będzie wart 5,6 miliardów dolarów.

W 2019 roku ogólne przychody rynku robotów po raz pierwszy od wielu lat odnotowały spadki, na które wpływ miał globalny kryzys produkcji i zmniejszenie popytu w głównych branżach końcowych, takich jak motoryzacja i elektronika. Jednak rynek robotów współpracujących nadal utrzymuje wysoką stopę wzrostu wynoszącą ponad 30%.

Według raportu Interact Analysis najlepiej sprzedającymi się maszynami są roboty o ładowności do 9 kilogramów. W 2023 roku ich sprzedaż stanowić będzie 74,1% ogółu. Analitycy przewidują, że do tego czasu wśród trzech najczęstszych zastosowań kobotów wciąż znajdziemy przeładunek materiałów, montaż oraz aplikacje pick&place. Największymi sektorami użytkowników końcowych są i pozostaną nimi przemysł motoryzacyjny i elektroniczny.

Ze względu na region największym rynkiem odpowiedzialnym za około 33% dostaw w 2018 i 50% w 2023 roku pozostaną Chiny. W ciągu najbliższych pięciu lat najszybciej rozwijać się będą wraz z Ameryką Północną.

W 2018 roku ponad połowę przychodów rynkowych (51,6%) wygenerowały dwa największe podmioty - Universal Robots i TechMan Robot. Z drugiej strony ponad 80% dostawców może pochwalić się przychodami poniżej 10 milionów dolarów.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
controldesign
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :