Ostatnia aktualizacja: 2016-11-21
Relacja filmowa z konferencji zorganizowanej przez VIX Automation
Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w IV Konferencji Użytkowników GE Digital (6-7 października), nt. MOBILNOŚCI i CYBERBEZPIECZEŃSTWA W SYSTEMACH SCADA/MES W ERZE PRZEMYSŁU 4.0, zobacz, jak wypowiadają się o niej sami uczestnicy i poznaj powody, dla których warto już teraz zarezerwować czas na udział w V edcyji wydarzenia!
Relacja filmowa: IV Konferencja Użytkowników GE Digtial oczami uczestników >>
Spotkanie zorganizowane zostało przez firmę VIX Automation - Autoryzowanego Dystrybutora Oprogramowania Przemysłowego GE Digital, przy wsparciu samego producenta.
Mimo nazwy, sugerującej, że spotkanie było dedykowane wyłącznie użytkownikom rozwiązań GE Digital (m. in. GE SCADA iFIX, GE Historian, GE Webspace), wśród zaproszonych firm znalazły się również zakłady dopiero rozważające ich wdrożenie i szukające inspiracji.
Uczestnicy wzięli udział w szeregu wykładów podzielonych na 4 bloki tematyczne:
Przemysł 4.0, Przemysłowy Internet i rozwiązania mobilne, Cyberbezpieczeństwo oraz Smart Factory. Program konferencji został ułożony tak, aby przekazać uczestnikom jak najwięcej wartościowej wiedzy.
Z tego powodu, stałe i istotne punkty programu, takie jak kilka słów od reprezentanta firmy GE Digital – Thomasa Schulza (Channel Manager Central and Eastern Europe), przedstawienie nowych funkcjonalności rozwiązań GE Digital, czy
korzyści z zastosowania oprogramowania w formie tzw. „case studies", wzbogacono o prezentacje samych użytkowników tych systemów. Doświadczeniami z wdrożenia systemów do zarządzania produkcją
marki GE, podzielili się m. in. Przedstawiciele firm:
Głuchołaskie Zakłady Papiernicze, Perła – Browary Lubelskie,
MPGK Krosno, LukSystem.
Wśród zaproszonych prelegentów nie można pominąć także niewątpliwego autorytetu w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztofa Szczypiorskiego.
Coroczne spotkanie jest także doskonałą okazją, do zapoznania się z nowościami w ofercie VIX Automation oraz GE Digtial. Uczestnicy poznali możliwości najnowszych wersji oprogramowania GE Digital, takich jak, GE Historian 7.0, czy Dream Report, a także platformy informatycznej mocno wspierającej koncepcję Przemysłowego Internetu – GE Predix. Kolejną nowością zaprezentowaną na spotkaniu jest system odpowiedzialny za zapewnienie cyberbezpieczeństwa w przemysłowych systemach sterowania – Wurldtech.
Nieodzownym elementem tego cyklu konferencji jest wizyta referencyjna. To, co wyróżnia Konferencję Użytkowników GE Digital na tle innych tego typu wydarzeń, to gwarancja dostępności miejsca na wizycie referencyjnej, dla każdego z uczestników, a nie tylko
dla jego wąskiej grupy.
Na przestrzeni 4 lat, uczestnicy kolejnych edycji mieli okazję odwiedzić: Browar w Warce (Grupa Żywiec), Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek i Hutę Szkła Guardian Częstochowa, by tym razem udać się do Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy.
Zakłady Azotowe Puławy, to przedsiębiorstwo specjalizujące się w wielkotonażowej produkcji nawozów azotowych oraz produktów chemicznych. To jeden z największych na świecie producentów melaminy i największe polskie przedsiębiorstwo w branży wielkiej syntezy chemicznej. Co więcej, funkcjonuje tam największy w Polsce system, oparty o rozwiązania GE Digital (iFIX, Historian, Webspace), stanowiący podstawowy nośnik informacji produkcyjnych w Zakładach oraz źródło danych dla systemów raportujących i bilansujących całą produkcję.
Konferencja przez samych uczestników odebrana została niezwykle pozytywnie, jako pouczająca i wartościowa.
Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz parterom konferencji oraz już dziś zaprasza do udziału w kolejnej edycji!
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Dodał:
- VIX Automation sp. z o.o.

Czytaj także
-
Referencja z wdrożenia - Głuchołaskie Zakłady Papiernicze
System sterowania ciągami technologicznymi wraz z analizą efektywności i bezpieczeństwa procesów technologicznych Miejsce wdrożenia ...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-