Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-05-09
Adaptacyjna platforma maszynowa Prolynk

Internet rzeczy oferuje sektorom przemysłowym szeroki wachlarz nowych możliwości, które wcześniej były nie do pomyślenia.

Na przykład zindywidualizowane produkty mogą być teraz wytwarzane całkowicie automatycznie – nawet jeśli powstanie tylko jeden produkt.

Droga komponentu przez linię produkcyjną nabiera zupełnie nowego znaczenia. Części podróżują pojedynczo – w minitaksówce – od stanowiska do stanowiska.

W adaptacyjnej platformie maszynowej Prolynk te minitaksówki są obsługiwane przez technologię napędową firmy FAULHABER.

Dowiedz się więcej o tych „taksówkach" i o tym, jak FAULHABER je napędza »

 

wb_Prolynk.jpg

 

Internet rzeczy pozwala na automatyczne wytwarzanie zindywidualizowanych produktów w niewielkich partiach mogących składać się nawet z jednej sztuki. W tej sytuacji droga komponentu przez proces montażu nabiera całkowicie nowego znaczenia. W adaptacyjnej platformie maszynowej Prolynk maszynyprodukcyjne i stanowiska montażowe mogą być konfigurowane i łączone z pełną elastycznością. Części poruszają się pojedynczo od stanowiska do stanowiska, niczym w „minitaksówce". Firma FAULHABER jest dostawcą technologii napędowej do małych przenośników.

Dzięki technologii Prolynk konfiguracja „linii montażowej" może być dowolnie dostosowywana lub zmieniana w zależności od zmiennych wymagań. Komponenty nie pokonują już określonej ścieżki „na piechotę" – zamiast tego „biorą taksówkę" w postaci niewielkiej, autonomicznej jednostki transportowej (wózka samojezdnego, czyli AGV): „W ten sposób przeznaczona do obróbki część jest w sposób niezawodny transportowana do wszystkich wymaganych stanowisk" – wyjaśnia Antonio Sanchez, dyrektor handlowy firmy Prolynk. „Etapy przetwarzania, przeprowadzane ręcznie lub przez roboty, mogą przebiegać całkowicie indywidualnie. Sekwencje nadal podlegają automatyzacji".

Połączenie niezawodności i elastyczności zapewnia użytkownikom rozwiązania Prolynk maksymalną elastyczność w planowaniu procesów produkcyjnych. Początkowo mogą one teoretycznie mieć formę małej platformy składającej się z zaledwie kilku płyt i jednego miniwózka AGV. Dzięki dużej elastyczności i możliwościom adaptacji maszyny system można dowolnie rozbudowywać lub reorganizować. Użytkownicy mają do dyspozycji inteligentne funkcje, a technologię Prolynk można łatwo zintegrować z architekturą PLC.

 

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także