Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-07-25
APONE - Polskie programowalne przetworniki do kontroli parametrów powietrza

Przetworniki APONE to efekt kilkuletniej pracy polskich inżynierów nad rozwojem produktów aż do wersji sprzedażowej. Urządzenia pomiarowe APONE projektowane, wdrażane, produkowane i testowane są w Poznaniu.

Co można zyskać wybierając polski produkt:

Natychmiastowy czas realizacji (magazyn i produkcja w Polce)
Fachową pomoc techniczną w języku ojczystym na każdym etapie projektu.
Szczegółową dokumentację techniczną w języku polskim.
Możliwość modyfikacji urządzeń pod wymagania aplikacji
Możliwość wypożyczenia sprzętu
• Wspierając polskiego producenta można wesprzeć polski rynek pracy i polską gospodarkę

Rys. 1. Przykładowe produkty APONE
Rys. 1. Przykładowe produkty APONE

Co wyróżnia urządzenia APONE spośród innych? W obecnych czasach, w których firmy często dążą do optymalizacji produkcji i minimalizacji stanów magazynowych co powoduje znacznie wydłużenie czasów realizacji zamówień na poziomie 4-6 tygodni (a nie rzadko również 8-10 tygodni). Produkcja APONE wygląda jednak inaczej – postawiono na modułową konstrukcję wszystkich urządzeń. Tego typu podejście pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu potrzebnego na produkcję urządzenia, czas produkcji dowolnego przetwornika APONE to zaledwie kilka minut. Jak to możliwe?

• Projektanci mają do dyspozycji skończoną liczbę podzespołów (układów scalonych, typów złącz i konektorów, obudów, elementów pomiarowych), które wykorzystują do tworzenia urządzeń, co znacznie zawęziło ilość niezbędnych elementów i pozwala na utrzymywanie wysokich stanów magazynowych danych podzespołów.

• Bazowa płytka PCB jest tak zaprojektowana, by można było ją osadzić w kilku dostępnych z magazynu obudowach (wersje naścienne, kanałowe lub z podwyższonym stopniem ochrony). Firma dysponuje również linią wysokiej klasy drukarek 3D, która umożliwia przygotowanie urządzeń w wersji niestandardowej.

• Płytki bazowe pozwalają na integrację kilku elementów pomiarowych – wybrany przetwornik SiOne pozwala na jednoczesny pomiar czterech parametrów powietrza ( wilgotność, temperaturę, stężenie CO2 i ciśnienie atmosferyczne).

• W przypadku przetworników APONE z programowalnymi wyjściami analogowymi, użytkownik w każdej chwili może zmienić standard wyjścia z napięciowego (0...5V, 0...10V) na prądowy (0...20mA, 4...20mA) lub odwrotnie.

 

Rys. 2. Elektronika flagowego przetwornika SiOne.
Rys. 2. Elektronika flagowego przetwornika SiOne.

Lista urządzeń pomiarowych APONE, które zostały zaprojektowane w wyżej opisany sposób, by możliwa była ich dostawa w ciągu kilku dni roboczych:

• Flagowa seria przetworników do kontroli klimatu – SiOne http://www.apone.eu/sione/

• Zaawansowane przetworniki MiOne - http://www.apone.eu/mione/

• Przewodowy przetwornik wilgotności i temperatury PiOne - http://www.apone.eu/pione/

• Ethernetowy przetwornik wilgotności i temperatury LiOne - http://www.apone.eu/lione/

• Kompaktowy rejestrator wilgotności i temperatury RiOne - http://www.apone.eu/rione/

• Bezprzewodowe przetworniki i rejestratory WiOne - http://www.apone.eu/wione/

Bezprzewodowy przetwornik WiOne to nowość w ofercie APONE. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość integracji zarówno z oprogramowaniem APONE (programem ADAPS lub IDAPS), jak i programami innych producentów (systemy HVAC, systemy BMS, programy SCADA, sterowniki PLC, panele HMI) dzięki wykorzystaniu standardowych interfejsów przemysłowych (RS-485 (Modbus RTU) lub Ethernet LAN (Modbus TCP)).

Rys. 3. Przykładowy przetwornik bezprzewodowy z serii WiOne.
Rys. 3. Przykładowy przetwornik bezprzewodowy z serii WiOne.

Przetworniki produkcji APONE to gotowe systemy pozwalające na monitorowanie wilgotności, temperatury, stężenia CO2, stężenia LZO, ciśnienia i różnicy ciśnień oraz innych parametrów powietrza. Dane te mogą być także rejestrowane i udostępniane użytkownikom poprzez dedykowaną aplikację komputerową lub przeglądarkę internetową (program w chmurze lub na lokalnym serwerze).

 

Rys. 4. Schemat ideowy systemu monitoringu APONE.
Rys. 4. Schemat ideowy systemu monitoringu APONE.

 

Autor:
AP Automatyka
Źródło:
www.apautomatyka.pl
Dodał:
AP Automatyka S.C.