Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-05-15
Co potrafi wózek elektryczny wysokiego składowania Toyota? Przekonaj się!

Marka Toyota-Widłowe już od wielu lat gości na polskim rynku, dostarczając klientom nowoczesne, zaawansowane wózki widłowe dobrej jakości. W poniższym artykule zaprezentujemy możliwości jednej spośród wielu kategorii widlaków tej marki, czyli wózki widłowe wysokiego składowania. Jesteście ciekawi co potrafią? Zapraszamy do lektury!

 

co-potrafią-wózki-wysokiego-składowania-toyoty.jpg

 

Wózki Reach Truck

Czy wiecie czym są wózki widłowe wysokiego składowania czyli inaczej wózki reach truck? To zaawansowane i wydajne urządzenia magazynowe, które (jak sama nazwa wskazuje) przeznaczone są głównie do obsługi magazynów wysokiego składowania, gdzie niezbędna jest duża wysokość podnoszenia palet z ładunkami. Funkcja ta sprawia, że urządzenia mają charakterystyczną, dostosowaną do warunków magazynowych, budowę.

Zwarta konstrukcja (całkowicie odmienna od tej, jaką znaleźć można w czołowych wózkach widłowych elektrycznych) pozwala tego typu urządzeniom swobodnie poruszać się po wąskich korytarzach roboczych i ograniczonej przestrzeni. Zamontowana w wózkach reach truck przeciwwaga zwiększa ich udźwig i wysokość podnoszenia masztu, przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznej, stabilnej postawy. Nie bez znaczenia są również niewielkie koła, które muszą koniecznie być pełne, tak aby utrzymać nacisk, jaki powoduje urządzenie, wraz w podnoszonymi przez nie ładunkami. W praktyce oznacza to, że wózki typu reach truck nie poruszają się po nierównej nawierzchni, a wymagają równego podłoża.

 

wózki-widłowe-reach-truck.jpg

 

Wózki Reach Truck - niezbędne w magazynach wysokiego składowania

Wózki wysokiego składowania stworzone zostały celowo z myślą o wysokich regałach. Są one właściwie jedynymi urządzeniami magazynowymi o tak dużej maksymalnej wysokości roboczej. Wózki widłowe elektryczne, wózki przegubowe, czy paleciaki elektryczne (nawet te z masztem) zdecydowanie nie mają szans w konkurowaniu z urządzeniami typu Reach Truck.

Magazyny wysokiego składowania to obiekty, w których składowanie odbywa się na poziomie powyżej 12 metrów. Duża wysokość podnoszenia jest tutaj niezbędna i zapewnia wydajną pracę. Nie mniej istotne jest bezpieczeństwo, dlatego każdy operator wózka widłowego wysokiego składowania zobowiązany jest do posiadania uprawnień zezwalających na prowadzenie wózków jezdniowych podnośnikowych.

 

Praca na wózkach wysokiego składowania Toyota

Wózki widłowe wysokiego składowania od Toyota-Widłowe to najwyższa jakość wykonania, bezpieczeństwo oraz komfort pracy podczas transportu i podnoszenia ładunków. Wyposażone w solidne daszki, chroniące operatora podczas podnoszenia ładunków na duże wysokości sprawdzają się nawet podczas najbardziej wymagających operacji magazynowych.

Warto także poznać bliżej konkretne serie urządzeń, które oferuje producent.

 

toyota-bt-reflex-seria-f.jpg

 

Seria B

Jeśli szukacie tradycyjnych, wygodnych w obsłudze wózków wysokiego składowania, warto przyjrzeć się bliżej serii BT Reflex B od Toyoty. Maszyny są nie tylko wygodne w obsłudze, ale także stworzone do bezpiecznych i skutecznych działań z zakresu magazynowania.

Urządzenia te są niezwykle intuicyjne i wygodne w obsłudze, a do tego wyposażono je w unikatowy system uruchamiania wózka kodem PIN, który zabezpiecza sprzęt przed wykorzystaniem przez pracowników bez uprawnień i dostępu.

Seria B to wózki wysokiego składowania o udźwigu maksymalnie do 1600 kg przy prędkości jazdy do 10 km/h.

 

Seria F

Urządzenia BT Reflex serii F to nie tylko wózki reach truck sprawdzające się podczas pracy na dużych wysokościach. Te wydajne wózki o udźwigu do 2700 kg z łatwością radzą sobie również z bezpiecznym i sprawnym transportem ładunków o dużej długości.

Spośród innych modeli, tę serie urządzeń wyróżnia fakt, że wózki mają możliwość jazdy w dowolnym z czterech kierunków, co jest niezwykle wygodne podczas operowania ładunkiem w magazynach.

Ponadto, wózki widłowe wysokiego składowania serii F posiadają wygodną możliwość bocznej wymiany baterii a także zastosowano w nich technologie AC.

A to jeszcze nie wszystko! Na stronie: www.toyota-widlowe.pl/32-wozki-widlowe-wysokiego-skladowania znajdziecie jeszcze więcej modeli wózków widłowych przeznaczonych do składowania wysokiego, w tym BT Reflex serii O z systemem płynnego podnoszenia TLC czy serię R/E, w której poszczególne urządzenia dysponują wysokością podnoszenia do 12,5 metra.

 

Wózki wysokiego składowania Toyota - mocne strony

Co stanowi zalety wózków widłowych wysokiego składowania Toyota?

  • duża różnorodność urządzeń serii BT Reflex, które można dopasować do oczekiwań i wymagań względem wózków magazynowych w swojej firmie,
  • wysoka jakość wykonania oraz wyposażenie dodatkowe,
  • wygodna obsługa urządzeń.

Konstrukcja kabin zapewnia operatorom dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Natomiast wygodne, regulowane fotele stanowią o komforcie nawet podczas wielogodzinnych zmian pracy.

 

Używane wózki widłowe Toyota (i nie tylko)

A jeśli szukacie markowych wózków wysokiego składowania w nieco niższych cenach, polecamy sprawdzić używane wózki widłowe. Kierując się zasadą, aby wybierać tylko urządzenia ze sprawdzonych źródeł, z łatwością można w szybki sposób nabyć wysokiej jakości wózek używany, którego stan techniczny pozwoli na jeszcze wieloletnie użytkowanie.

I nie chodzi tu tylko o wózki wysokiego składowania, na składach używanych wózków widłowych znaleźć można również:

  • używane wózki elektryczne czołowe,
  • wózki spalinowe, w tym terenowe,
  • wózki teleskopowe oraz różnego typu podnośniki zarówno spalinowe, jak i elektryczne.

Oczywiście, w tego typu miejscach znaleźć można nie tylko urządzenia marki Toyota, ale także wózki od innych popularnych producentów.

 

wózek-wysokiego-składowania.jpg

 

Wózek wysokiego składowania - wybierzcie go już dziś!

Praca w magazynie wymaga wydajnych, sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą na sprawną obsługę dostarczanych towarów, składowanie czy kompletowanie zamówień. I właśnie tutaj z pomocą przychodzą wózki wysokiego składowania od Toyota-Widłowe. Szeroki wybór urządzeń, nowoczesny układ sterowania, wygodna i bezpieczna kabina operatora - te wszystkie elementy sprawiają, że każdy może wśród nich znaleźć idealny sprzęt do pracy. Przekonajcie się o tym już dziś, by sprawić, że prace magazynowe będą przebiegały gładko i bez najmniejszych problemów.

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji