Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-04-28
Paleciaki elektryczne - gdzie szukać najlepszych ofert?

Szukasz sprawdzonych ofert paleciaków elektrycznych, które poradzą sobie ze sprawnym przewożeniem oraz składowaniem ładunków? Nie wiesz, które urządzenie wybrać? Wciąż zastanawiasz się, czy wózek paletowy elektryczny może być równie wydajny co wózek widłowy? W poniższym tekście odpowiadamy na Twoje pytania.

Paleciaki elektryczne - gdzie szukać najlepszych ofert
Paleciaki elektryczne - gdzie szukać najlepszych ofert

Z naszego artykułu dowiesz się:

 • jakie rodzaje paleciaków elektrycznych są dostępne na polskim rynku,
 • czym wózki paletowe z napędem mogą konkurować z wózkami widłowymi,
 • gdzie można znaleźć najlepsze oferty paleciaków elektrycznych.

 

Paleciaki elektryczne - typy, różnice, parametry

Wózki paletowe elektryczne to jedne z częściej wybieranych urządzeń służących do pomocy w zakresie przewożenia ładunków między stanowiskami w zakładach produkcyjnych czy przedsiębiorstwach handlowych oraz magazynach.

Wśród paleciaków zasilanych energią z ładowanej baterii, pod względem budowy i prowadzenia wyróżnia się:

 • wózki paletowe elektryczne prowadzone - w których operator prowadzi i manewruje urządzeniem znajdując się całkowicie poza nim i wykorzystując do tego dyszel,
 • paleciaki elektryczne z podestem dla operatora - gdzie prowadzący wózek pracownik może w trakcie przewożenia ładunków stanąć na niewielkiej rozkładanej platformie umieszczonej pod dyszlem;
 • wózki paletowe napędzane z miejscem dla operatora - posiadają one niewielki obszar na powierzchni swojej konstrukcji, który przeznaczony jest jako stojące (dużo rzadziej - siedzące) miejsce dla operatora paleciaka.

Paleciaki elektryczne - rodzaje

Poza tym, paleciaki elektryczne można podzielić również na kategorie dotyczące ich zasięgu pracy:

 • w składowaniu niskim wykorzystuje się przede wszystkim paleciaki elektryczne o niewielkich możliwościach, których głównym zadaniem jest pobierania oraz transportowanie ładunków na mniejsze lub większe odległości, w tym celu korzysta się z pomocy paleciaków prowadzonych,
 • podczas składowania średniego, gdzie konieczne jest uniesienie ładunków na wysokość przynajmniej kilku metrów lepiej sprawdzają się wózki paletowe elektryczne z masztem. Pomimo, iż nie posiadają one tak dużej wysokości unoszenia jak jest to w przypadku wózków widłowych wysokiego składowania, to z podniesieniem palet na 3-4 metry radzą sobie całkiem dobrze.

 

Wózki paletowe elektryczne a wózki widłowe

Powyżej wspomnieliśmy, iż wózki paletowe nie mogą równać się z wózkami widłowymi wysokiego składowania, ale czy tak samo jest w przypadku wszystkich urządzeń transportu bliskiego?

Wózki paletowe z masztem, mogące unieść ładunek o wadze nawet do 2 ton na wysokość do 3-4 metrów stanowią urządzenia porównywalne pod względem możliwości z niewielkimi wózkami widłowymi elektrycznymi.

Tym, co je znacząco różni jest jednak rozmiar samego urządzenia oraz różne podejście do formalności, w tym np. formalności związanych z rejestracją, czy terminów przeglądów.

 

Gdzie kupić paleciaki elektryczne?

Tak samo jak w przypadku zakupu wózków widłowych, wybierając wózki paletowe elektryczne liczy się ich dobra jakość. A taką zapewniają między innymi paleciaki elektryczne Toyota. W ofercie tych urządzeń znaleźć można:

 • wózki prowadzone elektryczne,
 • paleciaki z podestem dla operatora
 • oraz wygodne wózki paletowe z napędem i siedziskiem.

Paleciaki elektryczne BT Levio charakteryzuje szybkie ładowanie, jak również niska emisja hałasu, dzięki czemu praca na tych urządzeniach jest nie tylko wydajna, ale i wygodna. A każdy wózek posiada gwarancję.

gdzie-kupic-paleciaki-elektryczne (1).jpg

Innym miejscem, gdzie znaleźć można solidne paleciaki elektryczne jest strona: www.manitou.pl/32-magazynowe-wozki-widlowe, tam w kategorii wózków magazynowych znajdziesz:

 • prowadzone wózki paletowe elektryczne,
 • paleciaki z podestem,
 • oraz elektryczne paletowe wózki z masztem.

Szeroka oferta podnośników o różnym udźwigu i wysokościach unoszenia z pewnością sprawi, że znajdziesz, wśród nich sprzęt dopasowany do potrzeb transportu w Twoim przedsiębiorstwie.

Jeśli natomiast wolisz od razu mieć możliwość porównania cen i możliwości w różnych wózkach paletowych elektrycznych, sprawdź oferty na: www.lemarpol.eu/wozki-paletowe-elektryczne, gdzie za elektrycznego paleciaka zapłacisz już od 9 000 zł netto ( najniższy koszt zakupu zależy od aktualnie obowiązujących promocji).

 

Paleciak elektryczny - wybierz mądrze, kupuj na wiele lat

paleciak-elektryczny-wybierz-mądrze-kupuj-na-wiele-lat.jpg

Zakup dobrej, wysokiej jakości wózka paletowego elektrycznego pozwala nie tylko cieszyć się dobrą wydajnością i solidną pracą, ale również bezawaryjną pracą przez wiele długich lat. Istotne w tym przypadku jest oczywiście przestrzeganie zasad BHP oraz stosowanie się do instrukcji obsługi paleciaków.

Nie można zapominać również o regularnych, systematycznych badaniach, które pozwalają wykryć usterki na wczesnym etapie ich powstania i szybko oraz sprawnie je usunąć.

Źródło:
Materiał nadesłany

Czytaj także