Wydajne urządzenia, takie jak ładowarki teleskopowe obrotowe znacznie ułatwiają wykonywanie zadań związanych z transportem i unoszeniem ładunków na duże wysokości. Wynika to z ich niebywałych parametrów, jakimi nie mogą poszczycić się niewielkie wózki jezdniowe unoszące.
Chcecie wiedzieć, gdzie można wykorzystać zaawansowane ładowarki obrotowe? Sprawdźcie sami!
Ładowarki teleskopowe - podział
Kategorie ładowarek teleskopowych można podzielić ze względu na napęd:
● ładowarki elektryczne
● lub ładowarki spalinowe
oraz w drugim przypadku - ze względu na typ budowy. Mowa tu o:
● ładowarkach teleskopowych czołowych
● oraz ładowarkach teleskopowych obrotowych.
I właśnie te drugie będą dzisiaj przedmiotem naszego dyskursu.
Ładowarki teleskopowe obrotowe - charakterystyka
Najbardziej charakterystyczną cechą ładowarek obrotowych jest ich specyficzna konstrukcja. Są one w stanie (bez zmiany pozycji) wykonać pełny obrót głowicy, dzięki czemu ich praca może być bardzo efektywna i przebiegać sprawniej. Znacząco ułatwia to także poruszanie sią na niewielkiej, ograniczonej przestrzeni.
Inny parametr, z którego słyną ładowarki teleskopowe obrotowe to oczywiście - maksymalna wysokość podnoszenia ładunków. Urządzenia tego typu dysponują możliwością unoszenia ładunków nawet na kilkanaście metrów wzwyż. Bezpieczne, nieruchome umiejscowienie w trakcie podnoszenia ładunków na duże wysokości zapewniają ładowarkom obrotowym dwie pary solidnych podpór stabilizujących.
Zastosowanie ładowarek obrotowych
Ładowarki obrotowe słyną ze swej uniwersalności i wielozadaniowości. Ilość branż i prac, w jakich można je wykorzystać jest naprawdę zdumiewająca. A wszystko dzięki wymiennemu osprzętowi, który pozwala do teleskopowego masztu przyczepić (w zależności od potrzeb) karetkę z widłami czy platformę dla pracowników albo też całkowicie inny osprzęt.
Uniwersalna ładowarka teleskopowa obrotowa sprawdza się zatem zarówno:
- przy pracach konserwacyjnych i naprawczych samolotów w portach lotniczych,
- w branży budowlanej, gdzie jest wykorzystywana głównie na dużych budowach biurowców, hoteli czy całych kompleksów budynków, służąc do unoszenia ładunków na wyższe piętra, prac elewacyjnych, wykończeniowych itd.,
- w pracach w przestrzeni miejskiej dotyczących i pielęgnacji zieleni, rozmieszczenia dekoracji świątecznych, budowy scen na koncerty plenerowe czy nawet naprawy trakcji kolejowej/ tramwajowej czy przewodów elektrycznych.
A to oczywiście jeszcze nie wszystko, gdyż z pomocy ładowarek obrotowych korzysta się także w innych sytuacjach, gdzie konieczny jest duży udźwig i usługi maszyny potrafiącej unosić pracowników/ ładunki na niebywałe wysokości.
Ładowarka teleskopowa obrotowa - podsumowanie
Najlepsze rozwiązanie do pracy na dużych wysokościach to ładowarki teleskopowe obrotowe, które cechują nie tylko doskonałe parametry, zaawansowane technologie użyte do ich produkcji ale również łatwe, intuicyjne sterowanie.
W Polsce jedną z najczęściej wybieranych do prac maszyn jest ładowarka teleskopowa obrotowa Manitou, którą możecie kupić w atrakcyjnej cenie na: www.manitou.pl/29-ladowarki-teleskopowe-obrotowe.
- Autor:
- Materiał nadesłany do redakcji
- Źródło:
- Materiał nadesłany do redakcji
Czytaj także
-
Wózek teleskopowy - charakterystyka, funkcje, zastosowanie
Wózek teleskopowy to jedno z tych urządzeń, które warto posiadać w swojej flocie, jeśli zwraca się dużą uwagę na dobre tempo pracy, wydajność ...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-