Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-02-25
MONITORING "CZYSTYCH POMIESZCZEŃ" I SZCZEPIONEK W SZPITALU DZIECIĘCYM

Bezprzewodowe rejestratory ciśnienia różnicowego - system cloud

W szpitalu znajdują się specjalne pomieszczenia m.in. pracownia typowania, bank komórek macierzystych, w których należy zapewnić warunki „clean room". Ponadto materiał przeszczepowy wymaga przechowywania w parach ciekłego azotu, gdzie wymagana jest stała kontrola temperatury.

Kontrola temperatury istotna jest także w punkcie szczepień, gdzie przechowywane są duże ilości szczepionek.

Stały monitoring opisanych parametrów wymagany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Szpital poszukiwał więc elastycznego, nowoczesnego, bezprzewodowego systemu, który umożliwiłby kontrolę różnych parametrów m.in. temperatury, wilgotności, różnicy ciśnień.
Istotną kwestią było także zebranie ze wszystkich oddziałów na jednej platformie, a także możliwość rozbudowy systemu o kolejne punkty pomiarowe.

 

Zasada pracy bezprzewodowych rejestratorów na platformie cloud
Zasada pracy bezprzewodowych rejestratorów na platformie cloud

 

Zgodnie z przepisami wymagany jest stały monitoring temperatury zarówno w chłodziarkach jak i w pomieszczeniach, w których znajdują się produkty lecznicze oraz wyroby medyczne.

 

Monitorowanie temperatury - Efento Cloud
Monitorowanie temperatury - Efento Cloud

Szpital zdecydował wyposażyć oddziały w bezprzewodowe rejestratory Efento pracujące w systemie Efento Cloud.

Clean rooms – czyste pomieszczenia

Pomiędzy pomieszczeniami, w których wymagana jest absolutna sterylności powietrza i pomieszczeń zamontowano czujniki różnicy ciśnień, umożliwiające kontrolę nad zachowaniem odpowiedniej różnicy ciśnień pomiędzy pomieszczeniami połączonych za pomocą ciśnieniowych śluz komorowych.

Zbiorniki z ciekłym azotem

W kriostatach, specjalnych urządzeniach do przechowywania komórek macierzystych zamontowano rejestratory niskich temperatur- Efento PRO. Kriostaty schładzane są parami ciekłego azotu (-196°C).

Lodówki medyczne

W lodówkach znajdujących się w punkcie szczepień Szpitala rozmieszczono bezprzewodowe rejestratory temperatury.

Pomieszczenia z lekami
W pomieszczeniach, gdzie przechowywane są leki zainstalowano rejestratory temperatury i wilgotności.

Zgodnie z obowiązującymi normami przed zakupem wszystkie rejestratory zostały wzorcowane w akredytowanym laboratorium w celu potwierdzenia poprawności ich pracy i dokładności wykonywanych pomiarów.

 

Rejestrator ciśnienia różnicowego do clean room'ów
Rejestrator ciśnienia różnicowego do clean room'ów

 Bezprzewodowe rejestratory różnicy ciśnień Efento są stosowane do pomiaru różnicy ciśnienia pomiędzy pomieszczeniami. Znajdują zastosowanie z tzw. clean roomach i przy łączeniu pomieszczeń przy pomocy śluz – wszędzie tam gdzie konieczne jest monitorowanie, czy różnica ciśnienia pomiędzy pomieszczeniami jest zachowana. Rejestratory zasilane są baterią, która zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Rejestratory ciśnienia różnicowego komunikują się ze smartfonami lub Efento Gateway w technice Bluetooth Low Energy. Maksymalny zasięg rejestratora wynosi ok. 100 m w otwartej przestrzeni, zasięg wewnątrz pomieszczeń jest mocno uzależniony od architektury budynku czy zakłóceń pasma.


Pełna wersja artykułu:

MONITORING ''CZYSTYCH POMIESZCZEŃ'' I SZCZEPIONEK W SZPITALU DZIECIĘCY...

Firma Efento została założona w 2014 roku, od początku skupiamy się na rozwijaniu rozwiązań z zakresu Internet of Things (IoT) i komunikacji między maszynami (M2M).

Jako jedna z kilku firm na świecie oferujemy kompleksowe rozwiązanie umożliwiające monitorowanie i analizę różnych wielkości fizycznych oparte na bezprzewodowych sensorach i rozbudowanej platformie w chmurze oraz aplikacjach mobilnych.
Do końca 2018 r. nasze rejestratory NBIoT zostały przetestowane w 11-stu krajach: w Polsce, Belgii, Portugalii, RPA, USA, Szwecji, Danii, Finlandii, Irlandii, Grecji i Szwajcarii

 

Autor:
T. Sz
Źródło:
www.efento.pl
Dodał:
Efento

Czytaj także